Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Basit Tığ Oyası Yapılışı

Tığ oyası modellerinden çok hoş bir modelin yapılışını hazırladık. İstersek desenli yazmalara istersek de tek renk yamalara uyarlayacağımız zarif tığ oyalarından. Yeşil yazmaya oya örneklerinden bir model. Bu model bizlere fikir verecek ve yazmalarımıza çok güzel oyaları yapmaya başlayacağız. Yeşil yazmaya yine yeşil ve sarı tonlarından bir renk seçilerek yapılmış. Yeşil yazmaya ve diğer renk yazmalara hangi renk ipleri renkleri kullanmak gerek diyorsanız doğaya bir bakın derim. Çiçeklerden, kuşlardan, ağaçlardan ilham alarak kullanacağımız renklere kolaylıkla karar verebiliriz. Karar vermek desenli yazmalarda kolay içinden seçebiliriz. Ama terk renkler biraz düşündürebiliyor. Tığ oyası örneklerinden yaprak gibi duran, badem gibi duran çok hoş bir örnek.

Şimdi sizlere 3 tane öneri hazırladık. Değişik tığ oyaları ve tığ oyalarını nasıl kullanacağımızı gösteren bir örnek. Mesela fıstıklı tığ oyası yapılışı çok beğeneceğiniz modellerden. Yazmalarınıza 3lü fıstık oyasını severek yapabilirsiniz. Bir diğer önerimiz ise kum boncuklu oya modellerinden olacak. Yeni boncuklu tığ oyası yapılışı. Şahane bir model. Tığ oyalarından aksesuarlar da yapabilirsiniz. Örneğin tığ işi kolye modelleri sizlere fikir verecek çok güzel modelleri içinde barındırıyor. Mutlaka inceleyebilir yeniden oyalar yapabilir veya kullanılmayan eski oyaları aksesuara çevirebilirsiniz. Böylece tığ oyalarını çeşitli şekillerde değerlendirebiliriz. Kolay basit tığ oyası yapılışı anlatımını öğrenelim.

Tığ Oyası Nasıl Örülür?

Yaprak yaprak çok güzel duran iki renkli oya modellerinden. Her renkle çalışabileceğiniz kolay oyalardan. Az sonra Türkçe anlatımını izleyerek oyanın yapılışını öğrenebilir daha sonra yazmalarınızda kullanabilirsiniz.

Kolay Basit Tığ Oyası Yapılışı

Kolay basit tığ oyası yapılışı yukarıdaki gibi çok güzel duruyor. O halde hemen videoya geçelim ve oyanın nasıl yapıldığını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler