Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Gibi Tığ Oyası

Tığ oyası modellerinden yepyeni çok hoş bir örnek hazırladık. İğne oyası gibi tığ oyası. Görenlerin iğne oyası sandığı modelin yapılışı var sırada. Bu modeli görür görmez hemen yapmak isteyeceksiniz. İğne oyası modellerini andıran motiften çeşit çeşit oyalar yapabiliriz. Tığ oyası modellerinden birçok teknikle bir arada kullanacağımız oyalardan. İğne oyası gibi duran tığ oyası modeli yazmalarımıza çok yakışacak. Tığ oyası modelleri ve yapılışlarını yazmalarımızda çok kullanıyoruz. Sanırım yazma kenarlarına en çok uyguladığımız kenar oyası modellerinden. Sonra iğne oyaları, mekik oyaları geliyordur. Tığ oyasını hepimiz çok rahat bir şekilde yapabiliyoruz. Hemen hemen hepimiz örgü biliyoruz. Çocukluktan annelerimiz bizlere örgünün her çeşidini öğrettiler. Şimdi de biz çocuklarımıza öğretiyoruz. Bir modele bakmamız yetiyor. Hemen modeli çıkartabiliyoruz. Çocuklukta öğrendiğimiz için şimdi her şeyi rahatlıkla örebiliyoruz. Bana örgüyü annem öğretmişti. Şiş örgünün haraşo örneğini öğrenmiştim ilk olarak. Küçük bir elbezi örmüştüm. Tığ işi ile birçok havlu kenarı, danteller örmüştük. Kanaviçe seccade modelleri, kanaviçe kırlent modelleri yapmıştım. Makromeyi okulda öğrenmiştim. Şimdi hepsini severek yapıyoruz. Videoyu yada resimleri incelemek yeterli oluyor.

Birlikte videolu izleyerek kolayca öreceğimiz iğne oyası gibi tığ oyası yapılışını izleyelim. Yazmalarımıza keyifle uygulayalım.

Yalancı İğne Tığ Oyası Yapılışı

Pipetle tığ oyasından öyle bir motif yapıyoruz ki birçok oya üretebileceğiz. Tek çiçekli örnekler, 2 li 3 lü çiçekli örnekler yapacağız. Motifin nasıl yapıldığı bizden modelleri üretmek, hayal gücünü kullanmak sizden. Yaptığınız tasarım modelleri bizlerle de paylaşabilirsiniz.

İğne Oyası Gibi Tığ Oyası

Motif yukarıdaki gibi. Benzer motifle iğne oyaları yaptık. Öneklerini önceki içeriklerimizde inceleyebilirsiniz. Hazırsanız hemen iğne oyası gibi tığ oyası nasıl yapılır izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler