Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Yuvarlak Motif Yapımı

Dantel örneklerinden iğne oyası gibi duran bir model anlatımı hazırladık. Benzer bir modelden bende de var. Annem örmüştü. Severek kullanıyorum. Çok şık duruyor. Kolay yuvarlak motif yapımını birçok şekilde kullanabilirsiniz. Mesela dantel runner modellerinde, dantel havlu kenarı modellerinde, masa örtüsü modellerinde, duvar süsü modellerinde, yazlık örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Kendinize çok şık yazlık bluz modelleri örebilirsiniz. Örgü yelek modelleri, etol şal modelleri de çok güzel durur. Hatta farklı iplerle örgü paspas modellerinde bile kullanılabilir. Oldukça kullanışlı bir motif. Üstelik örmesi de çok kolay. Çiçek motifli dantel yapılışı motif ekleme şekli değiştirilerek üçgen şal modellerine de çevrilebilir. Yuvarlak motif dantel yapımında iç kısımda renkli ipler kullanıyoruz. Yine bu kısmı da tek renk olarak örebilirsiniz. Bütün olarak ip koparmadan renk karıştırmadan motifi tamamlayabilirsiniz. Tığla ördüğümüz motifi çok beğenecek çeşit çeşit örgülerde kullanacaksınız. Eğer hazırsanız hemen kolay yuvarlak motif yapımına geçelim.

Motifli Dantel Örnekleri Yeni

Aslında yeni bir model değil. Daha önce görmüştük. Benzeri bende de var. Örmesi kolay duruşu olay dantel modellerinden. Daha kalın iplerle örerek veya ekleme şeklini değiştirerek örgü bardak altlığı, yuvarlak amerikan servis olarak tamamlayabilirsiniz. İplikleri farklı kullandığımızda örgümüzün boyutu da değişecektir. Bunu dikkate almayı unutmayalım.

Motifin yapılışında 4 katlı pamuklu iplik ve 3 mm tığ kullanılmış. Motifler ise yaklaşık 12 cm civarında.

Kolay Yuvarlak Motif Yapımı 1

Kolay Yuvarlak Motif Yapımı

Annelerimizin, anneannelerimizin ördüğü dantellerden ilham alarak küçük değişiklikler yaparak eski dantelleri yeni iplerle yeni modellere çevirebiliriz. İşte çok beğeneceğimiz kolay yuvarlak motif yapımı anlatımı. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler