Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

Dantel örneklerinden küçük kare motiflerin birleşiminden oluşan dantel masa örtüsü modelleri anlatımı hazırladık. Örgü runner modelleri olarak da kullanacağımız zarif örneklerden. Başka nerelerde kullanabiliriz diye düşünecek olursak sizce çok şık örgü yelek modelleri, örgü bluz modelleri de olmaz mı. Pamuklu iplerle çok şık yelekler örebiliriz. Merserize iplerle çeşitli örgülerde kullanabiliriz. Bugün burada motifin yapılışını ve eklenişini göreceğiz. Sonra dilediğimiz yerde kullanabiliriz. Tek şerit halinde örüp havlu kenarı modellerinde kullanabiliriz. Dantel masa örtüsü örneği olarak da çok güzel duracak. Sık iğnelerle yatığımız kare motifleri birleştirerek örüyoruz. 4 motif birleştiğinde arada oluşan boşluklara küçük motif yapıyoruz. Birbirini tamamlıyor. Tek şerit veya 2 şerit olarak örüp kumaş ara dantel örnekleri ve yapılışı olarak örebilirsiniz. Motiften bu kadar bahsettik. Şimdi kolay dantel masa örtüsü yapılışının nasıl örüldüğüne geçelim.

Kolay Dantel Motifi Nasıl Örülür?

Dantel örtü modellerinden kolay ve gösterişli bir anlatım. Masa örtüsü, yatak odası takımı, vitrin içi dantel veya farklı örgülerde kullanacağımız dantel yapılışı. Kolay dantel masa örtüsü yapılışı yabancı örgü modellerinden. Eğer benim gibi dil bilmiyorsanız ellerini takip ederek örebilirsiniz.

Kolay Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

Motifler bittiğinde yukarıdaki gibi çok zarif duracak. Runner olarak veya farklı örgülerde ev dekorasyonunuz için kullanabilirsiniz. Hemen videoya geçelim, örgümüzü örmeye başlayalım.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler