Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şemalı Dantel Masa Örtüsü Modelleri

Çok zarif büyük motifli bir dantel masa örtüsü modelleri şemalı örnek hazırladık. Bu güzel örneği dantel masa örtüleri olarak örebilirsiniz. Fiskos örtüleri olarak hazırlayabilirsiniz. Dantellerin modası hiç geçmiyor. Eski tarihlerden bugüne kadar gelmiş. Desenler, örnekler değişmiş ama dantel hiç değişmemiş. Bugünlerde biraz daha modernize edilerek kullanılıyor dantel örnekleri. Kullanılmayan dantelden lamba yapımı, dantelden dekoratif tabak yapımı olarak kullanılıyor. Bu işlemler yapılırken tutkallar kullanılıyor. Tutkallarla dantele şekil verilerek istediğin hale dönüştürüyorsun. Dantel örneklerini havlu kenarlarında, pikelerde , yatak odalarında ve evin diğer köşelerinde kullanıyoruz. Kolay yatak odası dantel modelleri ile ev dekorasyonumuza renk katıyoruz. Eski dantelleri değerlendirme işlemi yaparak pike dantel örnekleri hazırlayıp kullanıyoruz. Böyle çalışmalar yapmak içinde en güzel dantel modellerini, örneklerini sizlere yapılışı ile birlikte hazırlamaya çalışıyoruz. Kimi zaman ayrıntılı anlatımlı kimi zaman dantel masa örtüsü modelleri şemalı olarak veriyoruz. Şemalı şık, zarif örneklerden biri daha.

Masa Örtüsü Modelleri

Klasik dantel ipinden vazgeçmeyerek de örebilirsiniz. Renkli dantel iplikleri ile de. Bu örnek her iki renk ile de çok güzel durmuş. Her zaman olduğu gibi modelin şeması ile başlayalım.

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 18

Şemada uzun çizgiler trabzanı, uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler tığa kaç kez ip dolamanız gerektiğini, noktalar zinciri temsil ediyor. Örnek zincir ve trabzanlardan oluşuyor. Aşağıda örülmüş bir motifin nasıl durduğunu göreceksiniz.

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 19

Motifleri birbirine dikerek veya son turda zincir ile ekleyerek yapabilirsiniz. Ve tüm motifler eklenip bittiğinde masa örtüsü hazır.

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 16

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 14

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 15

Dantel Masa Örtüsü Modelleri Şemalı 17

Kaynak : http://www.stranamam.ru/post/10433740/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler