Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Dantel Yapımı

Dantel örneklerinden muhteşem bir tarif daha. Hala dantel kullanan var mı dediğinizi duyar gibiyim. Evet var. Başta ben. Çok severek kullanıyorum. Annemin benim için ördüğü dantelleri evimin her köşesinde kullanmayı seviyorum. Dantel modelleri modası hiç geçmeyen tarihi çok eskilere dayanan örneklerden. Annemin zamanında arkadaşlar bir araya gelir dantel örerlermiş. Hatta birbirinden model saklarlarmış. Vermezlermiş. Hoş şimdilerde de ördüğü örgüyü saklayanlar var, yapılışını paylaşmayanlar var. Havlu kenarları, kanaviçeler, danteller saklanırmış. Tek bende olsun diye. Yuvarlak büyük motif dantel yapımı severek öreceğiniz örgülerden olacak. Su taşı örneği ile yapılmış kolay modellerden. Kolay modellerden. Saksı altlarında çiçeklik olarak, dantel runner modelleri olarak, örgü amerikan servis olarak kullanabileceğiniz şahane modellerden. Hatta penye ip, kordon ip, hasır ip veya makrome ipi ile örgü paspas olarak da örüp kullanabilirsiniz. Muhteşem olur. Yuvarlak dantel modelleri yapılışı bu şekilde farklı iplerle farklı örgülerde kullanılabilir. Önceki yazılarda paylaşımlarımız olmuştu.

Danteli örüp kasnak duvar süsü yapabiliriz. Dantel tepsi örtüsü modelleri olarak kullanabiliriz. Kumaş bir yastık üzerine, çuval bezi – keten kumaşlar üzerine dikebiliriz. Yastıklar oluşturabiliriz. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Mesela plaj çantası dikip üzerine danteli dikebiliriz. Dantel tabak modelleri, dantel kase modelleri yapabiliriz. Eski dantelleri değerlendirme projelerinin hepsinde kullanabiliriz. Kolay dantel yapımı birçok şekilde kullanılabilir.

Kolay Dantel Modelleri Yapılışı

Tığ ile örülen en güzel örgü modellerinden. Kolay dantel yapımını videolu anlatımlarla hazırladık. Yukarıda danteli ördüğümüz zaman nerelerde kullanabileceğimizden bahsettik. Eğer sizin de aklınıza gelen bir fikir varsa bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kolay Dantel Yapımı

Kolay dantel bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Çok zarif örnek. İpleriniz tığlarınız hazırsa hemen yapılışına geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler