Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Kırlent Modelleri Şemalı

Dantel örnekleri renkli iplerle yapıldığında da çok güzel oluyor. Sizlere renkli ip ile örülmüş çok güzel bir model hazırladık. Yapılışı şemalı. Şemadan takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Ev dekorasyonunda , balkon dekorasyonunda, teraslarınızda kullanabilirsiniz. Çok şık bir kırlent modelleri. Birçok farklı şekilde yapılmış kırlent modellerinden bahsettik. Motifli kırlent modelleri, dev yünden kırlent modelleri, şiş örgü kırlent modelleri, keçe ile yapılmış kırlent modelleri, etamin kanaviçe kırlent modelleriYün örgü kırlent modelleri . Bizde ne ararsanız var. Şimdi onların arasına  dantel yastık örnekleri yapıyoruz.

Tığ İşi Dantel Kırlent Modeli Nasıl Yapılır?

Kırlent ölçüleri 40 x 40 cm ebatlarında. Pembe pamuklu bir iplikten 2 adet kullanıldı. Tığ olarak 3 mm kullanıldı. Bu model için arka kısmına isterseniz kumaş dikebilirsiniz. Aynı parçalardan bir tane daha örüp dikerek yada tığlayarak birleştirebilirsiniz. Tercih tamamen sizin. Modelin sizlere şemasını vererek işe başlamak istiyorum.

Dantel Kırlent Modelleri Şemalı

Modele 100 +5 zincir çekerek başlıyoruz. Ve şemayı uyguluyoruz. Şemada her bir X 1 kutucuk ediyor. Ve her bir kutucuğun içine 2 baştaki ve sondaki trabzan üzerine de batarak 4 trabzan yapıyoruz. Yani 2 kutucuk 8 trabzan ediyor. Şemayı bu şekilde örebilirsiniz. Şemayı uyguladığınız zaman aşağıdaki gibi görünecek.

Dantel Kırlent Modelleri Şemalı 1

Farklı bir kumaş üzerine isterseniz resimdeki gibi dikerek birleştirebilirsiniz. Resimde çuval bezi tarzında bir kumaş üzerine dikiliyor.

Dantel Kırlent Modelleri Şemalı 4

Dantel Kırlent Modelleri Şemalı 3

Ve sonuç. Mükemmel.

Dantel Kırlent Modelleri Şemalı 5

Dantel Kırlent Modelleri Şemalı 2

Kaynak : http://gemhaaktdoormarijtje.blogspot.com.tr/2016/06/filet-haken.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler