Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Runner Yapımı

Dantel örneklerinden muhteşem bir tarif daha. Örgü runner yapımı hazırladık. Geçtiğimiz günlerde örgü runner yapımı anlatımlı model kullanmıştık. Yuvarlak dantel örneklerinden. Çok güzel bir örnek. Örgü amerikan servisi olarak da kullanacağımız bir model. Onu da örebilirsiniz. Örgü runner yapımı ev dekorasyonunuzda çok şık duracak. Örgü runner için motifli örgüleri kullanabilirsiniz. Tığ işi örgülerde, şiş örgü modellerinde beğendiğiniz örnekleri kullanabilirsiniz. Tek renk olarak örebilirsiniz. Renkli olarak örebilirsiniz. Örgü runner yapımı için 2 renk kullanılmış. Runner modelleri için dantel ipler kullanabilirsiniz. Hasır ipler kullanabilirsiniz. Penye ipler, ribbon iplerle de kullanabilirsiniz. İplerin kalınlıkları farklı olduğu için boyutları da farklı olacaktır. Kullanacağınız alana göre ip kalınlığınızı belirleyebilirsiniz. Dantel modelinin boyutları değişecektir. Örgü runner yapımı anlatımına geçiyoruz.

Tığ İşi Ranır Yapılışı

Gri sarı renk uyumu her zaman çok güzel oluyor. Birçok yerde kullanabilirsiniz. Bebek örgülerinde, battaniyelerde, dantellerde, havlu kenarlarında, hatta evinizi boyayacaksanız da gri sarı uyumunu kullanabilirsiniz. Örgü runner yapımında gri sarı dantel ipi kullanılmış. Mutfak ranır modelleri, salonda, evinizin her köşesinde kullanacağınız bir model.

Örgü Runner Yapımı

Modelimiz bittiğinde yukarıdaki şekilde görünüyor. Dantele göbeği örerek başlıyoruz. Kenar kısımları örerek devam ediyoruz. Aslında göbek kısmındaki motifi biraz büyük yaptığınızda runner boyutu da büyüyecektir. Ortadaki kare motif tek başına örülüp farklı örgülerde kullanılabilir. Sadece o motif büyütülerek masa örtüsü, runner, amerikan servis örebilirsiniz.

Örgü runner yapımı videosuna geçiyoruz. Keyifle örgülerimizi örüyoruz. Ev dekorasyonumuzda kullanıyoruz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler