Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çilek Göbekli Havlu Kenarı Yapılışı

Göbekli havlu kenarlarından yeni bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Sırada çilek göbekli havlu kenarı yapılışı var. Adım adım nasıl örüldüğünü öğreneceğiz. Türkçe videolu anlatımıyla hepimiz rahatlıkla örebiliriz. Dantel örneklerini havlulara uygulamayı seviyoruz. Tek renk havlu kenarları, iki renkli havlu kenarlarını çeyizler için örüyoruz. Çeyizlik havlu kenarları için anlatıma geçmeden önce daha önce yaptığımız göbekli havlu kenarlarından bahsedelim. Göbekli havlu kenarı modellerinde kenar oyası ile göbek kısmı birbiri ile uyumlu oluyor. İçinde mutlaka birbirini tamamlayan örnekler bulunuyor. Mesela kalpli göbekli havlu kenarları birbiriyle uyumlu çok güzel örneklerden oluşan bir galeri. Aynı zamanda içinde yapılışını da bulacağınız içerikten oluşuyor. Minik çiçekli havlu kenarı yapımı ise havlu kenarında bulunan motiflerden göbek de uyarlanabilecek bir örnek. Yada sadece kenar kısmını yaparak da havlu kenarını örebilirsiniz. Hazırsanız anlatıma geçip yeni çilek göbekli havlu kenarı yapılışını öğrenelim.

Çilek Göbekli Havlu Kenarı Nasıl Örülür?

Kırmızı, beyaz ve yeşil renklerle örülmüş çok hoş bir model. Sadece havlu kenarını veya tamamlayarak takım göbekli havlu kenarını örebilirsiniz. Takım olarak yanına çilekli lif modelleri de örebilirsiniz. Özellikle çeyizler için takım birbiri ile uyumlu örneklerle örülmüş modeller çok hoş duruyor.

Çilek Göbekli Havlu Kenarı Yapılışı

Göbek kısmı ve kenar oyasının tamamlandığında nasıl durduğunu gördük. O halde hemen videoya geçelim ve çilek göbekli havlu kenarı yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler