Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Dantel Elbise Yapılışı

Beğendiğiniz dantel örneklerinden kendinize elbise modelleri örebilirsiniz. Örgü elbise örneklerinden sizlere fikir verecek güzel bir model yapılışı hazırladık. Tığ işi dantel elbise yapılışını şeması mevcut. Ön ve arka için 2 parça örüyoruz. Ve ön arka birleştirirken yan kenarlar için parça örüyor ve ekliyoruz. Asimetrik örgü elbiseye çeviriyoruz. Örgü tunik modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Örgü elbise örneklerinde kullandığımız şemayı dantel runner modellerinde de kullanabilirsiniz. Delikli tığ işi elbise yapımını isterseniz isterseniz içine astar da geçirebilirsiniz. Tığ işi dantel elbise yapılışı güllü çok güzel bir örnek. Örgü güllerin olduğu kısım farklı örgülerde de kullanılabilir. Bir paspas modelleri yapılabilir. Şimdi fikir verecek modelimizin detaylarına geçelim.

El Örgüsü Bayan Elbiseleri

Tığ işi dantel elbise yapılışının tam anlatımı yok maalesef. Çok aradım fakat bulamadım. Dantel elbisenin yapılışında pamuklu dantel iplerini kullanıyoruz. İstediğiniz renklerle örebilirsiniz. Tığ işi dantel elbise yapılışı için kullanacağımız şemayı bulduk ve yazı içine ekledik. Örgülerinizde kullanabilirsiniz. Dantel elbise için şemadan 2 parça örüyoruz. Ön ve arka. Sağ ve sol yan kısımlara ise dikdörtgen parçalar örüp elbiseye dikiyoruz. Ve asimetrik görüntü elde ediyoruz.

Tığ İşi Dantel Elbise Yapılışı 5

Şemamız bu şekilde. Bluz, elbise görüntüsü veriyoruz.

Tığ İşi Dantel Elbise Yapılışı 4

Yukarıda gördüğümüz modeller gibi farklı dantellerden de yapabilirsiniz. Motifli tığ işi dantel örnekleri ile de tığ işi dantel elbise yapılışı örebilirsiniz. Yaz kış, tatillerde kullanabileceğiniz bir elbise. Hadi şimdi son halini görelim elbisemizin.

Tığ İşi Dantel Elbise Yapılışı 3

Tığ İşi Dantel Elbise Yapılışı

Tığ İşi Dantel Elbise Yapılışı 6

Tığ İşi Dantel Elbise Yapılışı 2

Tığ İşi Dantel Elbise Yapılışı 1

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/shikat/post377397167/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler