Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Delikli Tığ İşi Elbise Yapımı

Bahar geliyor. Yaza hazırlık olarak çok şık tığ işi örgü elbise modeli hazırladık. Tığ işi örgü modelleri sevenler hemen yapmak isteyeceklerdir. İçine aynı renklerde de olabilir, uygun renklerde de olabilir astar geçirerek kullanabilirsiniz. Yazın tatile çıkanlar örgü pareo elbise olarak kullanabilirler. Yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlarda kolaylıkla yapabilirler. Anlatımlı birçok örgü elbise modelleri paylaşımlarımız oldu. Beğendiğiniz modellerden, motiflerden örgü etek modelleri yapabilirsiniz. Tığ işi de , şiş örgü modelleri de çok şık duruyor. Tığ işi örgü elbise modellerini dantel ipleri ile örebilirsiniz. Merserize iplerle pamuklu ipliklerle örebilirsiniz. İnce iplerde daha şık olur diye düşünüyorum. Tabi kış için yünlü iplikler tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız ipe göre tığlar, şişler kullanabilirsiniz.

Delikli Örgü Elbise Nasıl Yapılır?

Şimdi sizlere elbisede kullanılan motiflerin şemasını vermek istiyorum. Modelde pamuklu iplik kullanılmıştır. Yaklaşık 500 gr iplik kullanılmış. Ama bu iplik miktarı sizin kullanacağınız ipe göre değişir. Tığ olarak 1,75 – 2 mm tığ tercih edilmiş. Elbise dairesel şekilde örerek ilerliyor. Elbise bittiğinde içine saten astar geçiriliyor. Şimdi elbisede kullanılan şemaları görelim. Hemen altında kullanılan sembollerin ne anlama geleceğini göreceksiniz.

Delikli Tığ İşi Elbise Yapımı

Şemada halkalar zinciri , uzun çizgiler trabzanı , uzun çizgiler üzerinde bulunan paralel çizgiler tığa kaç kez ip dolanması gerektiğini gösteriyor. Artılar ise sık iğneyi temsil ediyor. Model kolay bir model, zincir , sık iğne ve trabzandan yapılıyor. Bedeninize göre dairesel şeklide örüyorsunuz. Bittiğinde içine astar geçiriyorsunuz. Ve kendi ellerinizde ördüğünüz elbisenin keyfini çıkartıyorsunuz. Nasıl görünüyor bakalım mı.

Delikli Tığ İşi Elbise Yapımı 1

Delikli Tığ İşi Elbise Yapımı 2

Kaynak : http://otkroysunduk.ru/blog/43868560703/Azhurnoe-plate-kryuchkom

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler