Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ağır Yuvarlak Dantel Örneği Yapılışı

Örgüde biraz profesyonellik gerektiren bir modelin yapılışını hazırladık. Ağır yuvarlak dantel örneği yapılışı. Örgü amerikan servis modelleri, örgü paspas modelleri, dantel runner modelleri gibi çeşitli çalışmalarda kullanabileceğiniz harika dantel örneklerinden. Çeşitli kalınlıklarda iplerle örerek yuvarlak dantel modelinin boyutlarını değiştirebilirsiniz. Yine tur sayısını da artırıp azaltarak boyutları büyütmek mümkün. Kalın iplerle, zincir makrome ipleri, koton iplerle paspaslar örülebilir. Mesela örgü paspas modeli yapımı hazırlamıştık. Hem ince iplerle hem de kalın iplerle örülmüş halini incelemiştik. Runner, supla veya paspas olarak kullanılabilecek zarif dantel örneklerinden. Birçok farklı renkle örülmüş halini ve yapılışını detaylarıyla bulabilirsiniz. Yuvarlak örgü paspas nasıl yapılır paylaştığımız diğer ağır modellerden. Penye iple örülmüş halini de içerik içinde görebilirsiniz. Dantel örgü paspas yapımı da beğeneceğiniz modeller arasında. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi ağır yuvarlak dantel örneği yapılışını öğrenelim.

Ağır Yuvarlak Dantel Nasıl Örülür?

Yabancı örgü modellerinden muhteşem bir dantel örneğinin anlatımını hazırladık. Masa örtüsü, amerikan servis veya paspas olarak örebilirsiniz. Eğer runner, masa örtüsü örmek isterseniz 1, 75mm tığla ve uygun iple örüyoruz. Eğer paspas örmek istersek 4,5 mm tığla örülecek ipler kullanabiliriz. Paspasa yaklaşık 6 kg 4 mm kalınlığında polyester iplik gerekli olacak.

Ağır Yuvarlak Dantel Örneği Yapılışı

Yukarıda dantelimizin nasıl durduğunu gördük. Son olarak videolara geçelim ve ağır yuvarlak dantel örneği yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler