Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Menekşe Havlu Kenarı Yapılışı

Havlu kenarı olarak veya farklı bir yerde kenar oyası modelleri olarak yapabilirsiniz. Tarifi yoktu menekşe havlu kenarı yapılışının ben sizlere fotoğraflardan bakarak anlatmaya çalışacağım. Hata olursa affola. Dantel örneklerinden havlu kenarlarına birçok farklı örnek kullandık. İlk paylaştığımızda çok sevilen yonca örneği dantel havlu kenarı yapılışı güzel bir model. Çarşaf ve pike danteli içinde kullanabilirsiniz. Dantel havlu kenarı yapılışı ve diğer örnekler için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Menekşe Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Bu güzel kenar oyası örneklerinin tarifi yoktu. Ben fotoğraflardan bakarak sizler için yapılışını paylaşmaya çalışacağım. Umarım anlaşılır olur. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz.

  • Lila rengi ipimizle sihirli halka yaparak başlıyoruz. İçine 5 zincir çekip yanına tığa 2 kez ip dolayarak 4 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip aynı yere tığa 2 kez ip dolayarak 5 trabzan yapıyoruz. Bu işlemleri 2 kez daha tekrar ediyoruz. 4 yuva oluyor.
  • Yeşil renkli ipe geçip az önce yaptığımız yuvalardan birine ipi sabitliyoruz. 5 zincir çekiyoruz. Tığa 2 kez ip dolayarak aynı yere 5 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip aynı yere tığa 2 kez ip dolayarak 6 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip diğer yuvaya atlıyoruz ve bu yuvalara da aynı işlemleri tekrar ediyoruz. İlk motifimizi bitiriyoruz.
  • Sarı kısım için 5 zincir çekip son zincirin içine aynı yere 4 trabzan yapıyoruz. Son ilmekleri birlikte örüyoruz. 4 zincir çekip bitiriyoruz.

Motifin orta kısmı bu şekilde yapılıyor. Beyaz kısmın yapılışını da aşağıdaki resimlerden takip ederek yapabilirsiniz.

Kaynak : https://pontopreso1.blogspot.com/2010/08/croche-um-pequeno-detalhe-faz-diferenca.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler