Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düğmeli Örgü Hırka Yapılışı

Yetiştin kadınlar için düğmeli örgü hırka yapılışı hazırladık. Zincir sayıları ayarlanarak her yaşa göre her bedene göre örülecek zarif hırkalardan. Tarifi videolu. Bu örneği kaçırmayın derim. Hırka modelleri yaz için örülmüş yazlık örgü modellerinden. Bahar mevsimlerinde de kullanabilirsiniz. Yakadan başlama örgü modellerinde hırkanın zincir sayılarını ayarlayarak kendi bedeninize göre örebilirsiniz. Kullandığımız bir kazağı, hırkayı ölçü olarak kalıp olarak kullanabiliriz. Düğmeli örgü hırka yapılışında daha önceki örgülerimizi kalıp olarak kullanabiliriz. Hırkanın yapılışı için pamuklu ipler, merserize ipler kullanıyoruz. Keten ipler kullanabiliriz. Yaz için uygun olan ipleri tercih ediyoruz. Tığ işi ile ördüğümüz hırkada sizde sevdiğiniz desenleri uygulayabilirsiniz. Kol kısmını yarım bırakarak kısa kollu bluz olarak örebilirsiniz. Biraz yaz mevsimi için uygun el örgü hırka modellerinin yapılışından bahsedelim.

Dantel bayan hırka modelleri ve yapılışları ön kısmını kenar oyalarıyla süslediğimiz şahane bir model. Bir diğer model ise tığ işi hırka modeli anlatımlı örnek. Yayınladığımız ilk andan itibaren çok sevildi çok örüldü. Tıpkı az sonra paylaşacağımız model gibi. Mevsimlik hırka yapımı yine kenarını zincirler ve incelerle süslediğimiz şahane örneklerden. Şimdide en az onlar kadar güzel bir hırkadan daha bahsedelim.

Örgü Hırka Yapılışı

Ahşap düğmelerle süsleyeceğimiz beyaz pamuklu iplerle ördüğümüz muhteşem bir hırka daha. Her yaşa her bedene göre örebiliriz. Birazdan şemaları paylaşacağız. Şemaya göre kendi bedeninize göre zincir çekerek başlayabilirsiniz. Videoda örülen model XL beden için uygun. Göğüs çevresi 135 cm. 3,5 mm kalınlığında pamuklu iplik ve 3 mm tığ kullanılmış. Ayrıcı 6 adet düğme gerekli. Düğmeli örgü hırka yapılışı için 6 ve katları +1 zincir çekerek başlıyoruz. Diğer bedenler için zincir sayılarını buna göre belirleyebilirsiniz. Aynı ölçülerde ip ve tığ için 173 zincir çekerek XL beden için başlayabilirsiniz.

Düğmeli Örgü Hırka Yapılışı 8

Düğmeli Örgü Hırka Yapılışı 7

Düğmeli Örgü Hırka Yapılışı 9

Düğmeli Örgü Hırka Yapılışı 10

Şemalar yukarıdaki gibi. Şimdi hırka bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Düğmeli Örgü Hırka Yapılışı 6

Düğmeli Örgü Hırka Yapılışı 2

Düğmeli Örgü Hırka Yapılışı 4

Düğmeli Örgü Hırka Yapılışı 1

Düğmeli Örgü Hırka Yapılışı 5

Düğmeli Örgü Hırka Yapılışı 3

Düğmeli Örgü Hırka Yapılışı

Son olarak videoyu izleme zamanı. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

 

Kaynak : https://www.majovelcrochet.com/2020/09/white-crochet-jacket.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler