Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Örgü Hırka Yapımı

Örgü modelleri ve yapılışlarında bugün videolu anlatımıyla çok güzel bir hırkanın yapılışını hazırladık. Yazlık örgü hırka yapımı. Baharlık örgü hırka modelleri olarak pamuklu iplerle örebilirsiniz. Tığ işi örgü hırka için pamuklu, merserize veya keten ipleri kullanabilirsiniz. Yaz için uygun ipler tercih edilmeli. Örgü yelek modelleri, örgü şal modelleri veya runner modelleri olarak da kullanacağımız çok şık bir örnek. Biraz örgü hırka modellerinden bahsedelim.

Yazlık çok güzel örgülerimiz var. Düğmeli güzel bir hırka örmek isterseniz tığ işi yazlık hırka modelleri anlatımlı örneği inceleyebilirsiniz. Tığ ile hırka yapımı anlatımlı model yine çok beğeneceğimiz tığ işi ajurlu örneklerden. Hırkayı batik iplerle örmüştük. Tek renklerle de çok güzel olur. Yazlık hırka dantel modelleri de çok hoş bademli örneklerden. Badem deseni hırka, şal, yelek, paspas, kazak veya paspas olsun her modele çok yakışıyor. Daha fazlası için yine önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi yazlık örgü hırka yapımını öğrenmeye geçelim.

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 12

Yazlık Hırka Nasıl Örülür?

Yapılışı kolay duruşu olay çok şık bir hırka hazırladık. Bir çeşit deniz kabuğu örgü modellerinden. Bol, rahat, salaş hırka modellerini seviyorsanız tam sizlere göre. Örgü pareo modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Hırka 3 parça halinde örülüyor. Sağ panel, sol panel ve arka kolların yarısı ile birlikte örülüyor. % 70 pamuk % 30 keten iplik kullanılmış. 4 mm tığla örülmüş.

İlk olarak yazlık örgü hırka yapımını tamamladığımızda nasıl göründüğüne bakalım. Daha sonra yapılışına geçeriz.

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 7

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 6

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 5

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 10

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 9

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 5

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 9

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 4

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 8

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 3

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 1

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 2

Yazlık Örgü Hırka Yapımı 9

Yazlık Örgü Hırka Yapımı

İkinci olarak videolarımıza geçelim. Örneğin yapılışı ve 3 parçadan oluşan yeni hırkanın yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.mjsoffthehookdesigns.com/sun-kissed-cardigan-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler