Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Enine Burgulu Hırka Yapılışı

Şahane bir hırkanın anlatımıyla devam ediyoruz. Örmesi kolay burgulu örgü modellerinden. Hırkada koldan başlayıp ilerleyerek önler arkalar bir örülerek ilerliyor. Enine burgulu hırka yapılışı ilmek sayıları ayarlanarak her yaş için örülecek modellerden. Degrade örgü modelleri olarak da örebilirsiniz. 2 -3 renk ince ipi bir arada kullanarak degrade örgü hırkalar örebilirsiniz.

Örgü hırka modelleri özellikle mevsim geçişlerinde çok kullandığımız örgülerden. Bebek örgü hırka modelleri her zaman kullanılan örgülerden. Enine burgulu hırkada 3 lü saç örgü örneğini de kullanabilirsiniz. Yakışacaktır. Değişik örgü modellerinden bahsetmeye yeni örgü modellerini yayınlamaya devam edeceğiz. Mesela onlardan biri bebek örgülerinde çok kullandığımız örnekten oluşuyor. Mandalina dilimini hiç böyle görmediniz dedik. En güzel örgülerden yetişkinler için hırkalar, yelekler ördük. Ahududu uzun hırka modelleri yine modası hiç geçmeyecek örneklerden. Adım adım örülüşünü paylaşmıştık. Son bahsedeceğimiz model çok sevilen bir örnek. Anlatımına tığla hanım dilendi bey beğendi hırka modellerinden ulaşabilirsiniz. Hazırsanız hemen enine burgulu hırka yapılışına değinelim.

Enine Burgulu Hırka Nasıl Örülür?

Enine örülen hırkalardan. Burgu modelleri, saç örgüleri gibi kabartmalı, hacimli duracak örnekleri kullanabilirsiniz. Hırkanın yapılışında nako denim sport kullanılmış. % 60 pamuk % 40 akrilik bir iplik. Lastik için 3, 25 diğer kısımlar için 3, 75 şiş kullanılmış. Eğer eliniz çok sıkıysa 4,5 mm şiş tercih edebilirsiniz.

İlk olarak örgümüzün şemalarına göz atalım.

Enine Burgulu Hırka Yapılışı 1

Enine Burgulu Hırka Yapılışı 3

2. şemada bedenlere göre cm ölçüleri verilmiştik. Buna göre ilmek sayısını belirleyebilirsiniz. Enine burgulu hırka yapılışını tamamladığımızda aşağıdaki gibi görünecek.

Enine Burgulu Hırka Yapılışı 5

Enine Burgulu Hırka Yapılışı 4

Enine Burgulu Hırka Yapılışı 1

Enine Burgulu Hırka Yapılışı 7

Son olarak videoya geçelim ve detaylarıyla hırkanın nasıl örüldüğünü öğrenelim.

Kaynak : http://prjaga.com/vyazanie-dlya-zhenshchin/palto-kardigan-zhaket/kardigan-poperechnymi-kosami-spicami

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler