Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri

En güzel örgü modellerinden biri. Daha önce tığ işi motifi şiş örgü ile birleştirmiş el örgü hırka modellerinden tasarlamıştık. Şimdi şişle ördüğümüz kısmı tığla tamamladığımız örgü hırka modellerine göz atacağız. Yine şişle ördüğümüz hırkanın yapılışını da videodan izleyeceğiz. Videoda gördüğümüz ilmek toplama işlemini yapmadın tığla batarak trabzanlar yapacağız.

Örgü hırka modellerinde hanım dilendi bey beğendi motifini çok kullanıyoruz. Birçok renk düzeniyle ve modeliyle hırkalar ördük. Aynı motifi kullandık şekiller farklıydı. Mesela crop hırka yapılışında ve baharlık hırka yapımında aynı motifi kullanmıştık. Yan örnek olarak ise farklı örnekleri tercih etmiştik. Mango örgü hırka yapılışında yine aynı motif var. Hanım dilendi motifiyle örülen daha çok model var. Hepsine önceki içeriklerden ulaşabilirsiniz.  Tığ işi örgülerde çok sevilen ve her modele yakışan bir motif. Şimdi tığla hanım dilendi bey beğendi hırka modellerini öğrenelim.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri

Tığla hanım dilendi bey beğendi hırka modellerini örerken alt kısımda tığ işi motifleri veya hırkanın tamamında tığ işi motifleri kullanıyorduk. Çok sevilen hırkada ise alt tarafta motifler üst kısımda şiş örgüden düz örgüyü kullanmıştık. Haraşo örgü modelleri veya pirinç örgü modelleri de çok yakışır. Ama bu kez şiş örgüyü iptal edip düz trbazanla hırkayı örüyoruz. V ajurlu örgü modelleri, tekli trabtanlar da kullanabilirsiniz.

İlk olarak tığla örülmüş hırka örneklerini inceleyelim. Hanım dilendi motifinin dışında farklı motiflerle de hırkayı örebilirsiniz. Mesela afrika menekşesi motifiyle örülmüş hırkayı da örnekler arasında görebilirsiniz.

Tığla Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri

Tığla Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri 9

 

Tığla Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri 12

 

Tığla Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri 1

Tığla Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri 2

Tığla Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri 3

Tığla Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri 4

Tığla Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri 5

Tığla Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri 6

Tığla Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri 7

Tığla Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri 8

Tığla Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri 11

Şimdi altta motif üstte şişle ördüğümüz hırkaya göz atalım. Şiş olan kısımlarda zincir üzerine batarak trabzanlar yapabilir hırkayı örebilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler