Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mevsimlik Hırka Yapımı

Merserize iplerle, pamuklu iplerle harika duracak bir hırka tarifi var sırada. Şemalı anlatımlı bir hırka. Hırka modellerinden kolay ve çok şık bir örnek. Yelek modellerinde, etol şal modellerinde, uzun hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü boyunluk, örgü fular modellerinde kullanabilirsiniz. Tığ işi hırka modelleri kolay bir örnek. Ve duruşu süper. Geçtiğimiz yıllarda paylaştığımız bir el örgü hırka modelleri vardı. Tığ işi hırka modeli anlatımlı örnek çok sevildi. Ve birçok kişi tarafından örüldü. Birazdan paylaşacağımız modelde öyle. Kenar kısımlarını zincirlerle, incilerle süslediğimizde çok daha şık ve gösterişli oluyor. Mevsimlik hırka yapımının detaylarına geçelim mi. Sizde süsleme fikrinden yola çıkarak kendinize has tasarımlar yapabilirsiniz.

Mevsimlik Örgü Hırka Modelleri

Trabzanlarla yapılmış çok güzel bir hırka. Mevsimlik hırka yapımının göğüs 88 cm, uzunluk 61 cm, kol uzunluğu 43 cm. Siz bedeninize uygunsa bu boyutlarda veya kendi boyutlarınıza uygun zincir çekerek hırkayı başlayabilirsiniz. 1,75 mm tığ kullanılmış. Sizde bu tığ ölçüsüne uygun ipler kullanabilirsiniz.

Mevsimlik hırka yapımı için kullanacağımız şemaları görelim.

Mevsimlik Hırka Yapımı 10

Mevsimlik Hırka Yapımı

Mevsimlik Hırka Yapımı 2

Mevsimlik Hırka Yapımı 9

Model 2 sıra trabzan ve sonrasında örnekli kısımdan oluşuyor. Örnekli kısmı örüyoruz. Örnekli kısımda 2 turdan oluşuyor. 1. turda aynı yere 1 trazan, 1 zincir, 1 trabzan, 1 zincir, 1 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip. 5 trabzan atlayıp aynı işlemlere devam ediyoruz. 2. turda ise fıstıklar yapıyoruz.

Hırkanın tüm parçalarının şemaları yukarıda mevcut. Hırkanın ön kısmına gold renkli zincir dikiyoruz. Ve yine süslemek için incileri kullanıyoruz.  Ve işte mevsimlik hırka yapımının son hali. İyi seyirler.

Mevsimlik Hırka Yapımı 1

Mevsimlik Hırka Yapımı 3

Mevsimlik Hırka Yapımı 6

Mevsimlik Hırka Yapımı 5

Mevsimlik Hırka Yapımı 4

Mevsimlik Hırka Yapımı 7

Mevsimlik Hırka Yapımı 8

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/300

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler