Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Örgü Hırka Yapılışı

Örgü hırka modellerinden yepyeni bir modelin anlatımını hazırladık. Yabancı örgü modellerinden hem rengiyle hem modeliyle çok güzel bir örnek. Büyük küçük herkes için örülebilir hırkalardan. Tığ işi örgülerden yapraklı modeller, bademli modellerle örülmüş bir hırka. Pamuklu ipler, merserize ipler, akrilik ipler gibi birçok çeşitle örebilirsiniz. Dantel örgü hırka yapılışı genç kızların çok seveceği hırkalardan. Yakadan başlama örgü modellerini zincir sayılarını ayarlayarak kolayca örebilirsiniz. Yeni tığ işi hırka modellerinin anlatımına geçmeden önce daha önce ördüğümüz hırkalardan bahsedelim. Dantel örneklerinde masa örtülerinde, runnerlerde, pikelerde gördüğümüz dantelleri hırkaya, yeleklere çevirebiliriz. Mesela tığ işi dantel bluz yapılışında kullandığımız örneği dantellerde çok kullanıyoruz. Badem örneği ile şallar, yelekler, bluzlar ördük. Dantel yelek modelleri anlatımlı tarifte kullandığımız yuvarlak motifi masa örtülerinde kullanmıştık. Örgü hırka modeli de salaş örgü modellerini sevenler için çok hoş bir örnek. Son olarak yeni modelimize geçelim dantel örgü hırka yapılışını öğrenelim.

Dantel Hırka Nasıl Örülür?

Rengiyle modeliyle çok güzel bir hırka daha. 3 mm tığla ve pamuklu iple örülmüş hırkalardan. Yakadan başlayarak örüyoruz. İsterseniz hırkanın boyunu uzatarak uzun hırka modelleri olarak örebilirsiniz. Yada kol boyunu uzatabilirsiniz.

Dantel Örgü Hırka Yapılışı 1

Dantel Örgü Hırka Yapılışı 3

Dantel Örgü Hırka Yapılışı 2

Dantel Örgü Hırka Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. O halde hemen anlatıma geçelim. Son olarak videoya geçelim dantel örgü hırka yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler