Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Papatyalı Hırka Yapımı

Son zamanlarda çok örülen hırka modellerinden. Papatyalı hırka yapımı. Büyük küçük herkes için çok örüldü. Daha çok puf çiçek modellerini lif modellerinde kullanıyorduk. Bu kez düz örgü hırka örüp üzerini süslemek için kullanıyoruz. Puf çiçekleri yapmak için elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Örgü hırka modellerinden bebeklere, çocuklara ve yetişkinlere çok yakışan hırkalardan. Düz hırka modelleri, örgü şapkalar, örgü yelekler örüp örgü aplike modelleri, örgü çiçekler, örgü kelebeklerle süsleyebilirsiniz. Tığ işi örgülerle trabzanlarla hırkayı örüp yine üzerini örgü çiçeklerle süsleyip aynı görüntüyü verebilirsiniz. İlla şiş örgü ile örmenize gerek yok. Tığ biliyor şiş bilmiyorsanız tığla da örebilirsiniz.

Papatyalı Hırka Yapımı

El örgü hırka modellerinin en güzel örneklerini ilk defa görülecek modelleri incelemeye devam ediyoruz. Daha önce mandalina dilimi modelini hep bebekler için kullanmıştık. Peki yetişkinler içinde kullanıldığını biliyor musunuz. Örüldüğünde çok güzel durduğunu biliyor musunuz. Sloganımız mandalina dilimini hiç böyle görmedeniz olmuştu. Ve en güzel modelleri sizler için bir araya getirmiştik. Şiş örgü hırkalarda ahududu hırka çok örülmüştü. Aynı modelin benzerini tığla örmüştük. Detaylara incir hırka yapılışından ulaşabilirsiniz. Şimdi papatyalı hırka yapımını öğrenelim.

Papatyalı Hırka Yapımı 1

Örgü ile Papatyalı Hırka Yapımı

Hem 1 yaş için hem 6 – 7  yaş için hem yetişkinler için örülüşünü izleyeceğiz. Yine ilk videoda 1 yaş ve diğer yaşlarda ilmek hesabını nasıl yapacağınız bilgisi verilmekte. Size uygun yaş ölçülerinde ilmeklerle hırkayı örebilir daha sonra üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Papatyalı Hırka Yapımı 2

İlk olarak 1 yaş hırka yapımını izleyeceğiz. Hırkayı örmek kolay. Düz örüyoruz. V yakalı yapıyoruz.

Sırada 6 -7 yaş için papatyalı hırka yapılışı anlatımı var.

Son olarak ise yetişkinler için papatyalı hırka nasıl örülür izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler