Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Hırka Yapılışı Anlatımlı

Tığ işi örgü modelleri ile devam ediyoruz. Battaniyeler, yelekler, sepetler ördük. Bugün güzel bir tığ işi hırka modelleri yapılışı hazırladık. Her bedene göre ayarlayarak öreceğiniz bir örnek. Şema olarak cm ölçüleri mevcut. Hırka modellerinde tığ ile yeni örnekler arıyorsanız sizler için çok şık el örgü hırka tarifi hazırladık. Keyifle öreceğiniz modellerden olacak. Önleri açık, rahat bir hırka. Tığ işi hırka yapımı için istediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Tığ işi hırka yapılışı anlatımlı model için kullanılan örneğin şeması mevcut değil. Ama kolay bir örnek. Rahatlıkla biraz örgü biliyorsanız bayan örgü hırka modelleri anlatımlı örneği örebilirsiniz. Şiş ile ördüğümüz çok güzel hırkalar var. Son zamanlara damgasını vuran evde kalan ipleri değerlendirmek için örülen Harry Styles hırkasına da bir göz atabilirsiniz. El örgü hırka modelleri kolay bir hırka. Çok rahat bir şekilde herkes örebilir. Genç kızlarınıza, kendinize örebilirsiniz. Tığ işi hırka yapılışı anlatımlı modelin uzunluğunu da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tarifine geçelim mi. Hadi başlayalım.

Tığ İşi Kolay Hırka Nasıl Örülür?

Arka dümdüz, önler 2 parça ve kollardan oluşan rahat bir hırka. Tığ işi hırka yapılışı anlatımlı modelin isterseniz ön kısmına tığ işi lastik modellerinden örebilirsiniz. Şema üzerinde S bedenden diğer bedenlere tüm cm ölçüleri mevcut. S, M, L, XL, XXL, 3XL ölçüleri mevcut. Bu ölçülere uygun şekilde zincirler çekerek hırkamızı örüyoruz.

Tığ İşi Hırka Modelleri Yapılışı 2

Hırkada kullanılan örneği istediğiniz gibi sevdiğiniz örneklerden kullanabilirsiniz. Burada 1 sıra zincir ve sık iğnelerle kafesler, 1 sıra kafeslerin içine 2 trabzan ilmekleri birlikte ör şeklinde 3 tekrar yapılarak tamamlanmış. 1 sıra sık iğne yapılmış, 1 sıra trabzanlarla kafesler yapılmış. Bu turlar istenilen boyutlara gelene kadar tekrar edilmiş. Tığ işi hırka yapılışı anlatımlı modelin son haline bakalım.

Tığ İşi Hırka Modelleri Yapılışı 3

Tığ İşi Hırka Modelleri Yapılışı 35

Tığ İşi Hırka Modelleri Yapılışı 37

Tığ İşi Hırka Modelleri Yapılışı 36

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-open-front-comfy-cardigan/RHC0129-015875M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler