Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Hırka Örnekleri

Örgüye yeni başlayanlar için kolay hırka yapılışı hazırladık. Örgü hırka örnekleri tığ işi ile yaptığımız çok kolay bir model. Mevsimlik olarak kullanabilirsiniz. Trabzanlarla yaptığımız bir örnek. Yapılışını sizlere hem videolu olarak hemde resimli olarak hazırladık. Zincir çekmeyi ve trabzan yapmayı biliyorsanız bu hırkayı kolaylıkla örebilirsiniz. Daha önce tığ işi salaş hırka yapılışı hazırlamıştık. Ona benzer bir model. Çok daha kolay bir örneği. Örgü giyim olarak hırka örneklerini çok kullanıyoruz. El örgüsü hırka modelleri vazgeçemediğimiz örgüler arasında. Örgü hırka modelleri yapılışı için motifli örgüleri çok kullanıyoruz. Bu sefer örgü hırka örneklerinde motif kullanmıyor. Dümdüz 2 parça örüyor ve hırkaya dönüştürüyoruz.

Kolay Hırka Nasıl Örülür?

Zincir ve trabzanlarla yaptığımız 2 parça bir hırka. Düşük kol örgü hırka modellerini seviyorsanız tam sizlere göre bir örnek. Kalın ip, kalın tığ ile örüyoruz hırkamızı. 2 dikdörtgen parçayı birleştirerek hırkamızı örüyoruz. İplik olarak % 80 akrilik, % 20 yünlü bir iplik kullanılmıştır. Ayrıca 8 ve 10 mm tığ kullanılmıştır. Tabi makasa ve birde iğneye ihtiyacımız olacak. Kullanacağınız ipe göre ölçüler değişecektir. Bunu dikkate alarak örülerinizi örebilirsiniz.

Hırkanın arka paneli için 28 zincir çekiyoruz. Ve 3. zincirden başlayarak 25 trabzan yapıyoruz. Yaklaşık 25 satır örüyoruz. Hırkanın üst paneli için 103 zincir çekiyoruz. Ve 3. zincirden başlayarak 100 trabzan yapıyoruz. Yaklaşık 8 – 9 sıra aynı sayıda örüyoruz.

Örgü Hırka Örnekleri 4

Örgü Hırka Örnekleri 6

İki parçamız bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Örgü Hırka Örnekleri 3

Daha sonra hırkayı fotoğrafta gördüğünüz gibi katlayıp kol boşluğu dışında kalan alanları dikiyoruz.

Örgü Hırka Örnekleri

Hırkanın bitmesine çok az kaldı. Şimdi önlere ipi sabitleyip lastik örüyoruz. Aynı şekilde etek ucuna da lastik örüyoruz.

Örgü Hırka Örnekleri 1

Örgü Hırka Örnekleri 5

Hırkamızı tamamladık. Harika oldu. Artık keyifle giyebiliriz.

Kaynak : https://makeanddocrew.com/cocoon-cardigan-free-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler