Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı

Motifli örgü ceket örüyoruz. Battaniye modellerinde veya farklı yerlerde kullandığımız motiflerle bu kez hırka örüyoruz. Örgü hırka modelleri anlatımlı örneğin tarifini şemalarda bulabilirsiniz. Bu motifi daha önce battaniyede kullanmıştık. En güzel hırka modellerini sizlerle anlatımlı olarak paylaşıyoruz. Hırka sanki kot gibi duruyor. Yani kot ceket yenilenmiş yada örgü ile yapılmış gibi. Tığ işi ile ördüğümüz bir örnek. Ama şiş örgü hırka modelleri de isterseniz de çok örneğimiz var. Mesela bu senenin modası olan yüksek kollu hırka yapımı şahane bir model. Kazak olarak da yapabilirsiniz. Çok trend. Tek parça kapitone hırka yapımı da harika bir örnek. Tığ, şiş, motifli ne ararsanız var. Yine motifli bir örnek hazırladık. Ceket olarak örüyoruz. Ama dilerseniz boyunu uzatabilirsiniz. Beğeneceğinizi düşündüğümüz bir örnek. Mevsimlik olarak kullanabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım mı.

Motifli Örgü Ceket Yapımı

Önden ve arkadan duruşu ayrı bir güzel. Örgü hırka modelleri anlatımlı model için birazdan motiflerin şemasını vereceğiz. Bildiğimiz bir motif. Tığ teknikleri ile yapılıyor. Zorlanmadan örebilirsiniz. Biraz tığ işi bilmeniz yeterli. Örgü hırka modelleri anlatımlı örnek için batik ipler, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Merserize ipler kullanabilirsiniz. Tığ olarak ipinizin kalınlık ve inceliğine göre 2,5 – 3,5 mm tığlar tercih edebilirsiniz.

Şimdi motiflerimizin şemasını görelim.

Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 2

Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 3

Motiflerimiz bu şekilde. Arkada ortada bulunan motifi kenarlarına trabzanlar yaparak büyütüyoruz. Ve ekleme kısımlarına gelelim. Yakından görelim.

Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 4

Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 5

Ve hırkanın önden ve arkadan görünüşü.

Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı

Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 1

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/4247640/post278131773/?&cuid=a00308a3503309ef51db830f7047fb40

Benzer İçerikler
One thought on “Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı”
  1. Carmen Rosa dedi ki:

    Preciosos los modelos de cardigan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler