Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Merserize Örgü Hırka Modelleri Yapımı

Örgü hırka modellerinden çok hoş bir örnek anlatımı hazırladık. Merserize örgü hırka modelleri yapımı. Örgü hırka modellerinden çok hoş bir örnek. Hatta modeli örgü yelek modellerinde de kullanabiliriz. Pamuklu ipler, keten ipler, merserize ipleri hırka yapımında kullanabiliriz. Tığ işi örnekleri çok severek örgülerimizde kullanıyoruz. Mesela tığ işi yazlık hırka modelleri anlatımlı çok güzel bir model. Zincir sayılarını ayarlayarak her yaşa her bedene göre rahatlıkla uygulayabiliriz. Düğmeli örgü hırka yapılışı yine yaza uygun örneklerden. Tığla örülen ahşap düğmeler kullanılan çok hoş bir model. Kolları yarım, crop hırka modellerinden. Hırkanın kol boyunu da etek uçlarını da dilediğiniz gibi uzatabilirsiniz. Kolları iptal ederek tığla örgü yelek modellerinde kullanabilirsiniz. O şekilde de çok şık olacaktır. Etol şal modelleri, örgü paspas modelleri, örgü runner modelleri gibi birçok örgüde kullanabilirsiniz. Şimdi yeni model merserize örgü hırka modelleri yapımına geçelim.

Merserize Hırka Yapımı

Hırka aşağıdan yukarıya doğru örülüyor. Kol ayrımlarına kadar bütün olarak örüyoruz. Modeldeki ölçüler için 171 zincir çekilerek başlanıyor. Örmek istediğiniz bedene göre zincir sayılarını ayarlayabilirsiniz. Bütün olarak örülüyor. Dilerseniz önleri, arkayı ve kolları ayrı ayrı örüp dikişle birleştirebilirsiniz.

Merserize Örgü Hırka Modelleri Yapımı

Merserize Örgü Hırka Modelleri Yapımı 1

Merserize Örgü Hırka Modelleri Yapımı 2

Merserize Örgü Hırka Modelleri Yapımı 4

Çok hoş duruyor değil mi. Merserize örgü hırka modelleri yapımı için hemen aşağıda bulunan videoya geçelim. Kaynak kısmından da detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://interunet.com/crochet-cardigan-pattern

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler