Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarında yeni bir hırka tarifi hazırladık. İster örgü yelek modelleri ister örgü hırka modelleri olarak öreceğiniz bir model. Yakadan başlama tığ işi hırka yapılışı yetişkinler için hazırladığımız bir model. Örgü hırka modelleri için mavi renk kullanıyoruz. Sizde sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Şemalı anlatımlı hırka modeli yakadan başlayarak ördüğümüz hırkalardan. Zincir sayıları ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Tığla örülen düz hırkada çeşitli süslemelerde kullanabiliriz. Kanaviçe etamin örneklerinden, el nakışlarından, örgü aplike modellerinden süslemeler yapabiliriz. Dantellerden süslemeler yapabiliriz. El örgü hırka yapımı tamamladığımızda etek uçlarına dantel fistolar dikebiliriz. Kol ağızlarında, yaka kısmında fistoları, dantelleri kullanabiliriz. Tığla ördüğümüz hırkalardan sizlere önerebileceğimiz şahane bir model var. Tarifine vintage şerit hırka yapılışı. Şahane bir model. Yine her yaşa örülebilecek tariflerden. Şerit şerit ördüğümüz için her yaşa kolaylıkla uyarlanarak örülebilir. Eğer hazırsanız yakadan başlama tığ işi hırka yapılışına geçelim.

Yakadan Başlama Hırka Nasıl Örülür?

Şemalı anlatımlarla hazırladık hırkayı. Eğer aklınıza takılan bir şey olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince en kısa sürede tüm sorulara yanıt veriyoruz. Örgü hırka yapımı için hemen kullanacağımız şemalara geçelim. Yine dikkat etmemiz gereken husus tığ ve ip ölçüleri değiştiğinde hırkanın boyutlarının da değişeceği.

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 1

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 3

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 11

Yakadan başlayıp hırkayı ördükten sonra yelek olarak bırakabiliriz. Eğer yelek olarak örmek istemezsek hırka örmek istersek kol kısımlarından ip sabitleyerek hırka olarak örmeye devam edebiliriz.

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 2

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 8

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 12

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 13

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 14

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 7

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 6

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 9

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 10

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 4

Yakadan Başlama Tığ İşi Hırka Yapılışı 5

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/6579

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler