Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

5 Parçadan Hırka Nasıl Örülür?

3 adet trabzanlı örnekle 5 parçadan hırka örüyoruz. 5 parçadan hırka nasıl örülür detaylı anlatımını hazırladık. Çok kolay bir örnek. Örgüye yeni başlayanlarda 5 parça hırkadan örebilirler. Batik ipler kullanabilirsiniz. Hırka modelleri için evde kalan parça iplerinizi de kullanabilirsiniz. Parça iplerle ve çeşitli şiş örnekler ile öreceğiniz Harry styles hırkası çok beğeneceğiniz hırkalardan. Bayan örgü hırka modelleri anlatımlı boyunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Boyunu uzatabilirsiniz. Örgü yelek modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Daha önce benzer modelle tek parça olarak örgü halı örmüştük. Penye ip kullanarak örgü halı yapımında kullanabilirsiniz örneği. Kendi bedeninize göre ölçerek çok kolay bir şekilde örebilirsiniz.

Anlatımlı Tığ İşi Hırka Modelleri

5 parça hırka kısa ceket tarzı olarak örüldü. 5 parça hırka için 6 top 50 gramlık yeterli olmuş. Yünlü bir iplik. İpinize uygun tığ seçebilirsiniz. Modeldeki hırka 6 mm tığ ile örülmüş.  Bu boyutlar L/ XL için uygundur. Dikdörtgen parçalar 67 zincir çekilerek başlanmış. Zincirler üzerine 4 trabzan yapılmış. İsterseniz 3 trabzanla da yapabilirsiniz.

67 zincir çekerek resimdeki gibi 3 parça örüyoruz.

5 Parçadan Hırka Nasıl Örülür? 7

Geniş parça arka, küçük parçalar ön kısım için.

5 Parçadan Hırka Nasıl Örülür? 5

Ön ile arka parçaları birleştirdikten sonra resimdeki gibi kolları örüyoruz. Parça olarak örüp gerekli yere dikebilirsiniz. Veya direk arka ve önün üzerine örebilirsiniz.

5 Parçadan Hırka Nasıl Örülür?

5 Parçadan Hırka Nasıl Örülür? 1

Hırkanın kol kısımlarını, yan kısımları da birleştirdikten sonra hırkamızı giyebiliriz.

5 Parçadan Hırka Nasıl Örülür? 2

5 Parçadan Hırka Nasıl Örülür? 3

5 Parçadan Hırka Nasıl Örülür? 4

5 Parçadan Hırka Nasıl Örülür? 6

İsterseniz hırkaya kapşon ekleyebilirsiniz. Etek ucuna şerit halinde ekleme yapabilirsiniz. Aynı şekilde örülmüş bir hırka tarifini inceleyelim.

Kaynak : https://lindevrouwsweb.blogspot.com/2019/04/granny-square-vest-haken.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler