Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hırka Örgü Modelleri ve Yapılışı

Hırka modellerinden tığ işi ile ördüğümüz kolay hırka modellerinden bir örneğin yapılışını hazırladık. Şemalı ve resimlerle yapılışını hazırladığımız bir model. Yeni modellerin yapılışını sizlerle paylaşmayı çok seviyoruz. Buna benzer bir modelin yapılışını anne kız kombin hırka olarak hazırlamıştık. Sizde aynı şekilde anne kız modeller yapabilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerinde kullanabilirsiniz örneği. Yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Hırka örgü modelleri ve yapılışının ajur kısımlarına kurdele, nakışlar yaparak süslemeler yapabilirsiniz. El nakışı modelleri ile baklava dilimlerine çiçekler, yapraklar yapabilirsiniz. Hırka modelleri örgü örneklerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Şiş örgülerle, tığ işi örgülerle yaptığınız örgülerinizi uygun olan yerlerini çeşitli motiflerle süsleyebilirsiniz. Daha önce sizlere şiş örgü ile ördüğümüz çok sevilen bir modelin yapılışını hazırlamıştık. Diyagonal örgü modeli. Bu model ile hırkalar örebilirsiniz. Videolu diyagonal örgü modeli nasıl yapılır önceki yazılar arasında bulabilirsiniz.

Uzun Örgü Hırka Modelleri ve Yapılışları

Yeşil renkli çok güzel bir hırka tarifi var sırada. Yelek modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Model ajurlu baklava dilimlerinden oluşuyor. Hırka örgü modelleri ve yapılışı için kullanacağımız şema aşağıdaki gibi. Siyah kareler içi dolu trabzanlı kareler. Boş kareler ise kafesleri temsil ediyor.

Hırka Örgü Modelleri ve Yapılışı 3

Hırka Örgü Modelleri ve Yapılışı

 

Beden kısmını bütün olarak örüyoruz. Kendi bedeninize ve istediğiniz uzunluğa göre zincir çekip üzerine şemayı uygulayabilirsiniz.

Hırka Örgü Modelleri ve Yapılışı 2

Kolu dairesel şekilde hırkaya, bedene göre örüyoruz.

Hırka Örgü Modelleri ve Yapılışı 4

Yaka için yine trabzanları kullanıyoruz. Dilerseniz ilmek toplayıp şiş örgü ile de örebilirsiniz.

Hırka Örgü Modelleri ve Yapılışı 1

Hırkamız bittiğinde çok güzel duruyor. Sizde kendinize, kızlarınıza bu güzel hırkadan örebilirsiniz.

Hırka Örgü Modelleri ve Yapılışı 5

Kaynak : https://roelkekuphollmann.blogspot.com/2019/03/spring-triangel-vest.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler