Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı

Yelek modellerinde, şal modellerinde, bebek örgülerinde şahane duracak bir motif. Angora iplerle dikdörtgen şal modelleri örebilirsiniz. Hırka modellerinde, boyunluk modellerinde, şapka modellerinde, bebek battaniyesinde ve daha birçok örgüde kullanabilirsiniz. Şal ve yeleklerde soft renkleri tercih edebilirsiniz. Yeleği örüp veya şal olarak ördüğünüzde eğer yelekse parçaları birleştirmeden önce gerdirme işlemi yapmanızı öneririm. Ajurlar, yapraklar daha belirgin ve güzel olacaktır. Videolu örgü gerdirme ve şal gerdirme işlemi yapılışından bahsetmiştik daha önce. Kolay bir işlem. Ajurlu örgü modelleri ve yapılışlarında bu tekniği kullanabilirsiniz. Sadece şallarda değil bayan örgü yelek modelleri yelek çeşitlerinde, bebek örgülerinde, atkılarda, motifli örgülerde kullanabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmayalım. Fıstıklı yapraklar örgü modeli yapılışına geçelim. Sizde çok beğeneceksiniz.

Yaprak Desenli Örgü Modelleri

Pamuklu iplerle, merserize iplerle, bebe yünleri ile, angora iplerle örebilirsiniz. Kullanacağınız iplere göre şiş tercih edebilirsiniz. Bu örnekle her şey örebilirsiniz. Salkımlı yapraklar 15 ilmekten oluşuyor. Fıstıklı kısımlar 7 ilmekten oluşuyor. İlmek sayılarınızı buna göre ayarlayarak örebilirsiniz. Fıstıklı yapraklar örgü modeli yapılışı detaylı bir şekilde videoda anlatılmakta. Örneği aynı düzende örmek istiyorsanız 22 ilmek ve katları +kenar ilmeği örerek ilmeklerinizi hesaplayabilirsiniz.

Fıstıklı Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı

Örneğimiz bittiğinde üst kısımdaki gibi görünecek. Örgülerinizde bu örneği kullanmak istiyorsanız hemen yapılışına alt kısımda bulunan videodan ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler