Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Şal Modeli Yapılışı

Tığ işi örgü modelleriyle devam ediyoruz. Sırada kolay şal modeli yapılışı var. Alize iplerle her renkle öreceğimiz çiçekli şal modellerinden. Omuz şal modelleri, baktüs şal modelleri olarak örüp günlük yaşamda veya çeyizlik şal modelleri olarak kullanabileceğiniz örneklerden. Örgü şal modellerini yünlü alize ipleriyle ördüğümüz gibi pamuklu, merserize iplerle de örebiliriz. Çeyizlik şallarda en çok alize ipler kullanılıyor. Alize iplerin renk seçeneği oldukça fazla. Simli olanları var pullu olanları var. Eğer şallarınızı boncuklu olarak örmek isterseniz iplerinize daha öncesinden yani modele başlamadan önce boncukları ipe dizmeniz gerekiyor. Sonrasında şalı örerken uygun yerlere geldiğinde boncuğu ekleyebilirsiniz.

Tığ işi şalları örersen daha önce farklı örgülerde kullandığımız motifleri de şal olarak örebilirsiniz. Tıpkı baktüs şal yapımında olduğu gibi. Dantel örneklerinden şal örmüştük. Rüzgar gülü örgü şal yapılışı ise yine çok beğeneceğimiz yeni örgü şal modellerinden. Yine alize iple şal modellerinden. Şimdi adım adım videodan tığ işi şal modelleri açıklamalı örneği öğrenelim.

Tığla El Örgüsü Şal Yapılışı

Palmiye yapraklarını andıran, çiçekleri andıran yeni şal tarifini hazırladık. Şal anlatımı videoda. Yine ip koparmadan bütün olarak ilerlediğimiz bakıldığında ise motifle örülmüş gibi duran modellerden. Batik iplerle de güzel duracak bir şal. Sanki açık renk ipler seçildiğinde model kendini daha iyi gösterir gibi. Siz ne dersiniz. Hangi iplerle daha güzel olur.

Kolay Şal Modeli Yapılışı 1

Kolay Şal Modeli Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Hem alize angora ile hem de alize real 40 ile örülmüş hallerini gördük. Mavi renk de çok güzel olmuş. Şimdi videodan kolay şal modeli yapılışını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler