Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pasifik Kıyıları Şal Modeli Yapılışı

Şimdi bahsedeceğimiz şal modelini daha önce sizlerle 2016 baharlık şal modellerinde örnek olarak göstermiştik. Değişik , farklı bir şal modeli. Zikzak bebek battaniyesi yapımına benziyor biraz. Zikzak bebek battaniyesinde olduğu gibi dalgalı duruyor. Renk renk öreceğiniz şal modellerine güzel bir örnek. Farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Boynunuza dolayabilirsiniz. Belinizden sararak kullanabilirsiniz. Kovboy şal modeli olarak kullanabilirsiniz. Çok yönlü tığ işi örgü şal modeli yapımı.

Pasifik Kıyıları Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

 • Mavi ağırlıklı ebruli yünlü iplik
 • Beyaz yünlü iplik
 • 5 mm tığ
 • Makas

Şalın yapılışı süper basit ve tur tekrarı yapılarak ilerliyor. İstediğiniz beğendiğiniz herhangi bir iplik ile örebilirsiniz. Ebruli ipliklerde kullanabilirsiniz. Öreceğimiz şal modelini bir yakından inceleyelim. Altıgen kenarları olan şık bir şal.

Pasifik Kıyıları Şal Modeli Yapılışı 3

Şala başlarken 82 veya 83 zincir atarak başlayalım. Her bir zincir üzerine 1 sık iğne yapılım. Modelin grafiği aşağıdaki gibidir. Grafikte kullanılan kısaltmalar şema içinde verilmiştir. Kolayca öreceğinizi düşünüyorum.

pacific-rim-shawl-chart

Zincir, sık iğne ve trabzanlarda oluşan bir şal modeli. Köşe kısımlara geldiğinizde aynı yere birkaç kez batarak yapıyorsunuz. Yapılış detaylarını kaynakça bölümünden ulaşabilirsiniz. Kenar kısımlarında aynı yere 3 trabzan yaparak uçları sivriltiyorsunuz. İlk trabzan tığa iki kez batılarak yapılıyoruz. Sonrakiler aynı yere 1 trabzan, 1 tekli trabzan olarak yapılıyoruz. Geride kalan ilmekler sık iğne olarak örülmeye devam ediliyor. Son ilmekler ise bu şekilde yapılıyor. Tur başında 4 zincir çekilip yanına 1 trabzan, 1 tekli trabzan yapılıyor. Sonra aradakiler sık iğne olarak örülüyor.

Model bittiğinde çok şık bir görüntü ortaya çıkıyor.

Pasifik Kıyıları Şal Modeli Yapılışı 1

Pasifik Kıyıları Şal Modeli Yapılışı 4

Pasifik Kıyıları Şal Modeli Yapılışı 2

Pasifik Kıyıları Şal Modeli Yapılışı 3

Pasifik Kıyıları Şal Modeli Yapılışı

Kaynak : https://makemydaycreative.com/2015/05/01/pacific-rim-shawl/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Pasifik Kıyıları Şal Modeli Yapılışı”
 1. zübeyde Ataş dedi ki:

  Aranizdâ olmak isterim

  1. Melek dedi ki:

   Sitemize üye olarak yaptığınız ürünleri , tarifleri bizimle ve tüm takipçilerimizle paylaşabilirsiniz Zübeyde Hanım. Üstelik satışda yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler