Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü Şal Modelleri ve Yapılışı

Her renk uygulaması ile muhteşem olan bir şal. El örgü şal modelleri ve yapılışı çok beğeneceğiniz istediğiniz boyutlarda örebileceğiniz bir şal. Örgü boyunluk modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Alize iplerle, batik iplerle, pamuklu veya akrilik gibi birçok iple örebilirsiniz. Örgü şal modellerini çeyizlik şal modelleri olarak örüp gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Çok seveceğiniz, severek kullanacağınız fıstıklı şal modellerinden olacak. Tığla yapılan şal modelleri ve yapılışı çeyizlik olarak örüldüğünde angora ipler alize ipler olarak kullanılıyor genelde. Siz sevdiğiniz iplerle örebilirsiniz. Üçgen örgü şal modelleri ve yapılışı için kenarlarına püskül takabilirsiniz. Örümcekli şal kenar modelleri örebilirsiniz. Videoda örümcekli, fıstıklı bir kenar örülmüştü. 2-3 sıra örümcek örüp daha sonra fıstıkla kenar oyasını bitirebilirsiniz. El örgü şal modelleri ve yapılışı videosuna geçelim. Bu güzel şalı biran önce örmeye başlayalım.

El Örgüsü Çeyizlik Şal Modelleri

Krem rengi simli angora iple 2, 5 mm tığ ile örmüştüm şalı. Çok güzel olmuştu. Bittiğinde ise şal gerdirme işlemi yapmıştım. Ütü gerektirmeden şal ütülenmiş gibi oldu. Gerdirme işleminden burada da bahsedeceğiz. Fıstıklı bir ip olduğu için 3 – 4 ip gitmişti. Tabi ip ölçüleri fıstıkları kaçlı yaptığınıza ve şalın boyutlarına göre değişecektir. Şal için beğendiğiniz bir kenar oyası modellerini kullanabilirsiniz.

El Örgü Şal Modelleri ve Yapılışı 1

El Örgü Şal Modelleri ve Yapılışı 3

El Örgü Şal Modelleri ve Yapılışı 2

El Örgü Şal Modelleri ve Yapılışı

El Örgü Şal Modelleri ve Yapılışı 4

El Örgü Şal Modelleri ve Yapılışı 5

İki farklı renkle örülmüş uygulamasını gördük. Gerçekten çok güzel bir şal. Örülmeye değer. Yapılışı çok sorulan şalın şimdi videosunu izleyelim.

Sıra geldi şal gerdirme işlemine. Tüm şallarınızda, düz örgülerinizde, modelli örgülerinizde, bebek battaniyelerinde, motifli örgülerde uygulayabilirsiniz. El örgüsü şal modelleri ve yapılışında da uygulanacak bir teknik.

Kaynak : https://www.instagram.com/awdeewa__elena/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler