Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üçgen Örgü Şal Modelleri ve Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden yine her renkle örüldüğünde çok güzel duran bir model tarifi daha. Gelin şal modelleri, kaynana şal modelleri, anne şal modelleri olarak kullanabilirsiniz. Çok geniş olmadan birkaç turda bitirerek örgü boyunluk modelleri, baktüs şal modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü şal modelleri batik iple de güzel duruyor. Genelde angora iplerle örülüyor. Angora iplerde oldukça fazla renk çeşidi var. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Şal çeyizlik şal modelleri olacak diye tek krem rengine bağlı kalmamak lazım. Yeşil tonları, kahve tonları, lila – pembe tonları ile de çok güzel oluyor. Tığla yapılan şal modelleri ve yapılışı için kenarına örümcekli şal kenar modelleri, püsküller takabilirsiniz. Annem batik iple örmüştü kenarına püskül takmıştı. Boncuklarla da süsleyebilirsiniz. İncilerle de süsleyebilirsiniz. Boncuklu gelin şalı yapılışı çok güzel bir örnek. Üstelik çok basit. İstediğiniz ölçülerde yapabileceğiniz bir şal. Günlük kullanım içinde çok iyi.

Örgü Üçgen Şal Yapımı

Şal modellerinden fıstıklı, trabzanlı çok güzel bir şal. Her boyutta örülerek her renkle örülerek kullanılacak bir örnek. Şal modelleri veya boyunluk olarak kullanabilirsiniz. Boyunluk olarak örmek iterseniz 150 x 70 cm ebatlarında örebilirsiniz. Şal için biraz daha büyük örmeniz gerekecek. Omuzlarınıza ölçerek tam ideal boyu bulabilirsiniz. Örme üçgen şal modelleri örnek olarak çıkartmıştım. Sizlerle videosunu paylaşmıştık. Modası hiç geçmeyecek şallardan.

 

Üçgen Örgü Şal Modelleri ve Yapılışı

Üçgen örgü şal modelleri ve yapılışı bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Şimdi tüm detayları ile nasıl örüldüğünü inceleyelim. İyi seyirler.

Üçgen Örgü Şal Modelleri ve Yapılışı 1

Eğer gerdirme yapmayı düşünürseniz aşağıdaki tekniği kullanabilirsiniz.

Resim kaynak : https://www.instagram.com/lucky.wool/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler