Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hırka Kenar Oyası Modeli Yapılışı

Çok güzel bir fikir hazırladık. Sizlere örgülerinizde kullanabileceğiniz harika bir teknik. Örgü modelleri ve yapılışlarında kullanabilirsiniz. Şiş örgü modelleri ile ördüğümüz pirinç hırka modelleri kenarına güzel bir tığ işi kenar örneği ekliyoruz. Pirinç örgü 1 düz 1 ters arka sırada ise 1 ters 1 düz olarak örülüyor. Kolay bir örnek. Hırkayı kendi bedeninize uygun sayılar ve ölçülerle örebilirsiniz. Birçok örgü hırka, yelek gibi modellere uygulayabilirsiniz. Bir battaniyenin kenarına da uygulanabilir. Kenar oyasının yapılışını daha önce sizlere videolu olarak hazırlamıştık. Yine pirinç örgü hırka modellerine de birçok örnek hazırladık. Orada ördüğümüz modellere uygulayabilirsiniz. Fıstıklara benzer bir modelle yine havlu kenarı örmüştük. Örgü havlu kenarı yapılışını da farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Çok güzel bir örnek. Yelek modellerinde kullanabilirsiniz örneği. Zincir çekip üzerine yan dolgulu örneği kurarak yelek örebilirsiniz. Bu modelin ve pirinç örgünün nasıl yapıldığını anlatan güzel videolar da hazırladık. Şimdi hırka kenar oyası modeli yapılışının ayrıntılarına geçiyoruz.

Örgü Kenar modelleri

Yine şiş örgü ile tığ işi örgünün birleşiminden oluşan harika bir model var sırada. Güzel bir hırka ve güzel bir kenar oyası. Örgü ceket ördük. Ve kenarına farklı renkte hırkamızı tamamlayan bir renk ile kenar oyası ile hırkayı tamamladık. Kenar oyasında kullandığımız örneği daha önce yelek olarak örmüştük. Orada tam olarak nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Şimdi resimli olarak kenar oyasını görelim.

Kenar oyasının resimli yapılışını izledik. Altta da videolu olarak örneğin yapılışını bulabilirsiniz. Hırka bittiğinde çok güzel oluyor. Channel ceket tarzı bir hırka. Kenar uygulamasını farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Şimdi hırkanın son halini görelim.

Hırka Kenar Oyası Modeli Yapılışı

Hırka Kenar Oyası Modeli Yapılışı 1

Hırka Kenar Oyası Modeli Yapılışı 2

Hırka Kenar Oyası Modeli Yapılışı 3

Hırka Kenar Oyası Modeli Yapılışı 4

Hırka Kenar Oyası Modeli Yapılışı 6

Çok güzel duruyor değil mi. Şimdi pirinç örgünün ve kenar oyasının nasıl yapıldığını videolu olarak izleyelim. Ve örgülerimizde kullanalım.

Kaynak : http://jubilocios.blogspot.com/2015/02/chaqueta-chanel-elvira.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler