Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Hırka Ahududu

Sırada her sene sevilerek örülen sevilerek giyilen örgü hırka ahududu örneği hazırladık. Hem anneler için hem de kızları için güzel bir takım. Anne kız takım olarak giyebilirsiniz. Biz kızımla öyle yapmıştık. Ben bordo kızım için kırmızı örmüştüm. Örmesi keyifli örgü hırka modellerinden. Kalın iple hırka modelleri olduğu için kısa sürede tamamlanıyor. Ahududu hırka modellerini örerken ip sayısı çok soruluyor. Bu model fazla ip yiyor. Kollardaki ahududu miktarına göre ip sayısı değişiyor. 10 – 12 civarında ip kullanmıştım sanırım. Öreli baya olduğu için net hatırlamıyorum. Videoda bahsetmiştim. 10 mm şişle örmüştüm. 10 mm şişle uyumlu kalın iplerle hırkayı örebilirsiniz. Örgü hırka yapılışı videolu anlatımlı hırka her renkle muhteşem duruyor. Ponçik hırka yapımı, balon kollu hırka yapılışı olarak da isimlendiriliyor. Şişle örülen hırkalardan videolu pirinç örgü hırka modelleri çok seviliyor. Çıtı pıtı duruyor.

Ahududu Hırka Yapılışı

Örgü hırka ahududu örneği kollarda ahududu örneği, diğer kısımlarda haraşo örgü modeli ile yapılıyor. Lastik kısmında ise 1 düz 1 ters lastik veya 2 düz 2 ters lastik olarak örebilirsiniz. Lastik uzunlukları eşit örülüyor. Kesme işlemi olmadığı için hırka düşük kollu duruyor. İsterseniz siz kesme yapabilirsiniz. Ön kısımdaki lastik tüm parçalar örülüp birleştirildikten sonra ilmek toplanarak yapılıyor.

Örgü Hırka Ahududu

Hırkanın ön kısmında düğme yada fermuar yok. Salaş örgü hırka modellerinden. Yukarıdaki hırka yetişkinler için olan model. Bittiğinde öyle duracak. Aşağıdaki videoda ahududu modeli hırka ölçüleri, yapılışı, detayları bulunmakta hadi izleyelim.

Şimdi de kız çocukları için olan hırkamınız tarifini izleyeceğiz. Bu arada unutmadan söylemek istiyorum. Birleştirme yani dikme işlemlerini yaparken çok sıkmamak lazım. O zaman güzel durmuyor. Çocuklar için olan hırka da bittiğinde aşağıdaki gibi duracak. Hemen altta videolu yapılışını izleyebilirsiniz.

Örgü Hırka Ahududu 1

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler