Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hırka Örgü Örnekleri

Haraşo örgü modeli ile hazırlanmış kolay bir hırkanın tarifini hazırladık. Hemde cepli. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Kolay bir model. Bol resimli olarak hırkanın tarifini sizlere hazırladık. İstediğiniz renklerde her yaş için, her beden için örebilirsiniz. Sizlere ilmek sayılarını da vereceğiz. Sadece dikkat etmeniz gereken kullanacağınız ipe göre sayılar değişecektir. Bunu dikkate alarak hırka modellerinizi örebilirsiniz. Sezona damgasını vuracak hırka modellerinin tariflerini sizlere hazırlamaya dikkat ediyoruz. Ve herkesin beğeneceği herkes tarafından sevilerek örülecek modelleri yayınlamaya. Şiş örgü modelleri, tığ işi örgü modelleri, motifli örneklerden hırkalar hazırlıyoruz. Ahududu hırka yapımı, yakalı pirinç hırka tarifi gibi çok sevilen modellerin paylaşımından hanım dilendi bey beğendi hırka modellerine kadar birçok örnekten bahsediyoruz. Şimdi de haraşo örgü ile hazırlanmış hırka örgü örneklerinden bahsedeceğiz. Hazırsanız sayılara geçelim.

Haraşo Cepli Hırka Nasıl Örülür?

Hırka örgü örnekleri için % 100 akrilik bir iplik ve 5 mm şiş kullanılarak örülmüş. Hırkanın arka genişliği S beden için 71, M için 76 cm, L için 81, XL için ise 86 cm. Uzunluk ise S beden için 56, M için 58 cm, L için 61, XL için ise 64 cm. Kollar 32 cm. Lastikleri 5 mm şiş ile diğer kısımları 5.5 mm şiş ile örüyoruz.

Hırkanın arka kısmına S beden için 140 ilmek ile başlıyoruz. ( 150, 160, 170 ) Ve 1 düz 1 ters ile lastik örüyoruz. 3 -4  sıra. Daha sonra haraşo örgüye geçiyoruz. Hiç artırma ve eksiltme yapmadan örüyoruz.

Önler için S için 56 ilmek ile başlıyoruz. ( 60, 66, 70 ) Arka ile aynı ölçülerde lastik örüyor daha sonra haraşo örgüye geçiyoruz. Ve artırma eksiltme yapmadan örüyoruz.

Hırka Örgü Örnekleri

Hırka Örgü Örnekleri 1

Kollar için 44 ilmek ile başlıyoruz. ( 54, 64, 74 ). Lastikten sonra haraşoya geçiyoruz. 3 – 4 sıra aynı sayıda örüyoruz. Her 2 sırada bir artırma yapıp ilmek sayılarını 48, ( 58, 68, 78) e çıkartıyoruz. Artırmaları başta ve sonda yapıyoruz. Daha sonra artırma yapmadan 65 tura kadar örüyoruz. Tekrar her 2 sırada bir artırma yaparak ilmek sayılarını 72, (82, 92, 102) yapıyoruz. 4 tur bu şekilde örüp bitiriyoruz. Ve parçaları birleştiriyoruz.

Hırka Örgü Örnekleri 4

Hırka Örgü Örnekleri 5

Hırka Örgü Örnekleri 6

Hırka Örgü Örnekleri 3

Hırka Örgü Örnekleri 2

Hırka Örgü Örnekleri 7

Önlerden ilmek topluyoruz.

Hırka Örgü Örnekleri 10

Hırka Örgü Örnekleri 9

Hırka Örgü Örnekleri 8

Hırka Örgü Örnekleri 11

Hırka Örgü Örnekleri 12

Hırka Örgü Örnekleri 13

İstediğimiz ölçülerde cebi örüp dikiyoruz hırkanın üzerine.

Hırka Örgü Örnekleri 14

Ve hırka hazır. Çok şık oldu.

Kaynak : https://www.allaboutami.com/pattern-the-midtown-cardigan/

www.allaboutami.com/the-midtown-cardigan/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler