Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Altıgen Hırka Nasıl Yapılır?

Altıgen hırka modellerinden farklı örneklerle örülmüş çeşitlerinden bahsetmiştik. Bugün yine çok şık düğmeli tığ ile örülmüş altıgen hırka nasıl yapılır hazırladık. Sizde kendiniz için genç kızlarınız için küçük kızlarınız için örebilirsiniz. Çeşitli şekillerde ördüğümüz altıgen hırka modellerine değinelim önce. Daha sonra yeni modelimizin yapılışına geçelim. Altıgen hırka modeli yapılışı siyah beyaz renklerde ördüğümüz çok şık bir hırka hazırlamıştık. Yine boyunu istediğiniz gibi uzatabileceğiniz bir tarif. Büyükler için altıgen hırka yine çok şık modellerden. Kapşonlu örgü hırka modellerinden. Altıgen motifli cepli hırka yapılışı zincir sayıları ayarlanarak her yaşa göre örülebilecek bir model. Tur sayısını ayarlayarak her yaşa örülebilir. Daha fazla el örgü hırka modelleri tarifine ulaşmak için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni model altıgen hırka anlatımlı modelin yapılışına geçelim.

Altıgen Hırka Anlatımlı

Altıgen hırka için 580 gram akrilik yünlü karışımlı iplik kullanılmış. İplik 3 mm kalınlığında. 5 mm tığ, makas kullanacağız ayrıca. Dikmek için yün iğnesi kullanabilirsiniz. Hırkanın yapılışı için video hazırladık. 2 altıgen motif örüyoruz. Bu  iki motifi birleştirerek hırkayı oluşturuyoruz. Altıgen hırka birleştirme detayları yer alıyor videoda. Kol ağzında tığ işi lastik kullanıyoruz. Örgü düğme ile hırkamızı şekillendiriyoruz.

Altıgen Hırka Nasıl Yapılır?

Hırka için gri, mavi tonlarında iplik kullanılmış. Sizde sevdiğiniz renklerle hırkalar örebilirsiniz. Çok şık. 2 motifi birleştirerek şahane bir hırka örüyoruz. Altıgen hırka nasıl örülür detayları ile videoda anlatılmakta. Videodan takip ederek çok rahat bir şekilde örüp keyifle kendi ellerinizle ördüğünüz hırkayı kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/cardigan-crochet-con-2-hexagonos-tutorial-paso-a-paso/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler