Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

1 Motiften Hırka Nasıl Örülür?

Örgü hırka modellerinden yepyeni bir tarif hazırladık. 1 motif örüyoruz ve hırkaya çeviriyoruz. Büyük küçük her yaşa öreceğimiz şahane bir hırka. Biraz altıgen motifli hırka modellerini andırıyor ama değil. Bebek battaniyesinde çok kullandığımız bir motifi hırkaya çevirdik. Her zaman olduğu gibi yapılışı videolu. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Örgü hırka yapılışı videolu anlatımlı olarak hazırlamıştık. Kalın iplerle ördüğümüz bir hırka. 4 mevsim kullanacağımız bir hırka. Sade ve göz alıcı güzellikte. Hemen örmek isteyeceksiniz. İçten dışa doğru büyüyen bir kare motif yaptığımız için bebeklerden başlayıp XS den devam edip 5XL bedene kadar hatta daha büyük bile örebilirsiniz. İstediğimiz bedene ulaşana kadar motifi örmeye devam edeceğiz.

El örgü hırka modellerinden birkaç örneğe değinelim. Sonra yeni modelimize geçeriz. Düğmeli örgü hırka yapılışı son paylaştığımız modeller arasında. Tam baharlık, yazlık. Mevsimlik olarak kullanabilirsiniz. Yeni altıgen motifli hırka yapımı ise 2 motifin birleşiminden oluşan yeni örgü hırka modellerinden. Hazırsak şimdi tığ işi hırka modellerinden yeni tarife geçelim.

1 Kare Motiften Hırka Tarifi

1 kare motifi kendi bedenimize uygun boyutlarda örüyoruz. Daha sonra küçük dokunuşlarla hırkaya çeviriyoruz. Motif bildiğimiz bir motif. Daha önce birçok kez bebek battaniyesinde kullandık. Bu battaniyede kullandığımız motifi hiç hırka modellerinde kullanmak aklınıza gelir miydi. Şahane yepyeni bir tasarım olmuş.

1 Motiften Hırka Nasıl Örülür? 4

Motifi yukarıdaki gibi büyüterek ilerliyoruz.

1 Motiften Hırka Nasıl Örülür? 3

1 Motiften Hırka Nasıl Örülür? 2

1 Motiften Hırka Nasıl Örülür? 1

Hırka tamamlandığında çok güzel görünüyor. Önleri oval kesimli hırka. 1 motiften hırka nasıl örülür izliyoruz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler