Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parça Kumaşla Motifli Hırka Yapılışı

Motifli hırka modellerini örerken genelde pamuklu ipler, yünlü ipler, çeşitli kalınlıkta ipler kullanarak örüyoruz. Bugün ise parça kumaş ve ipleri kullanarak harika bir hırka örüyoruz. Daha önce geçtiğimiz günlerde parça kumaşlardan ip nasıl yapılır bahsetmiştik. Elinizde olan kumaşları değerlendirerek ip yapabilir ve yine iplerle birleştirerek hırka örebilirsiniz. Az sonra paylaşacağımız hırkanın baştan sona yapılışı yok. Ama benzer tarzda çok hırka ördük. Örneklerini önceki içeriklerimizde bulabilirsiniz. Hırkanın orta kısmında parça kumaşları kullanıyoruz. Dış kısmında ise onunla uyumlu kalın ipler kullanacağız. Bu şekilde çeşitli kumaş ve iplerle çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz motifli hırka örneklerinden bahsedeceğiz. Tek renkli motifli hırka yapılışı çok beğeneceğiniz dantel örneklerinin motifinden oluşan hırkalardan. Eski kotlarla tığ işi motifleri birleştirerek hırkalar örebilirsiniz. Tıpkı eski kottan motifli hırka yapılışında olduğu gibi. Motifli hırka yapımı büyük bedenlerin de tercih edeceği örneklerden. Gelelim şimdi parça kumaşlarla motifli hırka yapılışını öğrenelim.

Parça Kumaşlarla Motifli Hırka Nasıl Örülür?

Hep aynı ipleri kullanmak istemiyor çeşitli ipleri akla gelmemiş projeleri denemek istiyorsanız birazdan paylaşacağımız el örgü hırka modelleri sizlere fikir verecek türden. Hırkanın yapılışında hem tığ işi örgüleri hem de şiş örgü örneklerini kullanıyoruz. Motif olarak hanım dilendi bey beğendi motifini şiş olarak ise düz örgüleri kullanıyoruz. En altta şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü nasıl yapılır, ters örgü nasıl yapılır videodan izleyebilirsiniz.

Parça Kumaşla Motifli Hırka Yapılışı 10

Parça Kumaşla Motifli Hırka Yapılışı 11

Parça Kumaşla Motifli Hırka Yapılışı 9

Motifi daha önce birçok kez örülüşünden bahsettik. Burada hırka olarak nasıl durduğundan kumaşları da ip olarak kullanacağımızdan bahsediyoruz.

Parça Kumaşla Motifli Hırka Yapılışı 8

Parça Kumaşla Motifli Hırka Yapılışı 7

Parça Kumaşla Motifli Hırka Yapılışı 6

Kumaş ve iplerle hazırlanmış motifler bakalım hırka olunca nasıl duruyormuş.

Parça Kumaşla Motifli Hırka Yapılışı 5

Parça Kumaşla Motifli Hırka Yapılışı 4

Parça Kumaşla Motifli Hırka Yapılışı 2

Parça Kumaşla Motifli Hırka Yapılışı 3

Parça Kumaşla Motifli Hırka Yapılışı 1

Parça Kumaşla Motifli Hırka Yapılışı

Muhteşem değil mi. Şimdi hırkanın kol kısımlarında kullanacağımız şiş örgü tekniklerini öğrenelim.

Kaynak : https://yokieb.com/crochet-granny-square-cardigan-love-2022-knit-collage-mal/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler