Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Hırka Yapımı

İstediğiniz her yaş için öreceğiniz kolay bir hırka. Örgü hırka yapımına örerken boncuklar, inciler ekleyebilirsiniz. Yada araya simli ip ekleyerek çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Pirinç örgü modeli ile hem şemalı hemde videolu anlatımlı olarak bulacağınız güzel bir örnek. Bebe mavi tonlarında bir iple ve içine simli bir ip karıştırılarak örülmüş hırka modellerinden. El örgüsü hırka modellerinden sizlere yeni, kullanışlı, beğeneceğiniz modelleri anlatımlı olarak hazırlamaya çalışıyoruz. Pirinç hırka örneklerine farklı şekillerde örülmüş modeller de var. Bebek örgüleri ördük, süveter modelleri ördük. Boyunluk modelleri ördük. Ceket tarzında hırkalar ördük. Örgü hırka nasıl örülür anlatımlı model kısa belden bir modeldi. Pirinç örgü hırka modelleri ise biraz daha uzun ve mont şeklinde bir hırka idi. Beğendiğiniz örnekler üzerinde değişiklikler yaparak istediğiniz tarzda hırkalar, örgüler örebilirsiniz.

Hırka Yapımı

Pirinç örgü modeli çıtır çıtır duran çok güzel bir örnek. Biraz ağır ilerleyen bir model. Örmesi çok kolay. Düz ve ters örgüden oluşuyor. 1 düz 1 ters örüyoruz. Arka sırada düzlerin üzerine ters, terslerin üzerine düz örüyoruz. Bu şekilde model kuruluyor.

Örgü Hırka Yapımı 2

Pirinç örgü modelinin yapılışını videolu olarak görelim.

İstediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz. Oldukça kolay bir model. Düz ve ters örgü tekniğini bilmeniz yeterli. Hırka için aşağıdaki şablonu kullanabilirsiniz. Yada bildiğiniz her zaman ördüğünüz bir teknik varsa onları kullanabilirsiniz. Kesmelerde, yakalarda, ceplerde özellikle.

Örgü Hırka Yapımı 4

Örgü Hırka Yapımı 1

Kullanacağınız iplerin içine farklı renkte ipler, renkler karıştırarak hırkalarınızın, örgülerinizin daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Hırka bittiğinde aşağıdaki gibi duracak.

Örgü Hırka Yapımı 3

Örgü Hırka Yapımı

Kaynak : https://ya-hozyaika.com/vyazanie-spitsami/kardigan-pal-to/pal-to-zhemchuzhny-m-uzorom/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler