Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Uzun Örgü Hırka Modelleri ve Yapılışları

42 – 46 beden için uygun tığ işi ile örülmüş çok hoş bir hırka. Trabzanlar ve fıstıklardan oluşuyor. Keyifle ve kolaylıkla örebileceğiniz bir hırka. Şemada verilen cm ölçüleri bu beden için uygundur. Zincir sayılarını istediğiniz gibi ayarlayarak her beden için örebilirsiniz. Hırka modellerinin en güzel örneklerini sizler için yayınlıyoruz. Ve yayınlamaya devam edeceğiz. Şiş örgü modelleri, tığ işi örgü modelleri fark etmez beğendiğiniz her örnek ile her yaşa hırka örebilirsiniz. Yeni sezon hırka modellerini sizlere anlatımlı olarak hazırlıyoruz. Çok beğeneceğiniz videolu anlatımlı tiftik hırka modeli yapılışı çok güzel bir örnekten oluşuyor. Ve o örneği dilediğiniz her örgünüzde kullanabilirsiniz. Videolu asya başak örgü modeli yapılışı ile de kendinize hırkalar, atkılar, yelekler örebilirsiniz. Asya başak örneğinde tavsiyem ince iplerle örmeniz. Kalın iplerle örgü çok ağır oluyor. Kullanması zor. Özellikle örgü hırka örnekleri örecekseniz. Giydiğinizde çok ağır olacaktır. Kalın iple atkı ve şapka örmüştüm. Çok kalın ve ağır oldu. Kullanması zor oldu.

Uzun Hırka Örgü Modelleri Anlatımlı Modelleri ve Yapılışları

42 – 46 beden için uyumlu bir hırka hazırladık. İki farklı kalınlıkta iplik kullanılarak örülmüş bir hırka. 500 gr tiftik iplik, 400 gr yünlü iplik kullanılmış. 5 mm tığ ve 2 cm çapında 4 düğme kullanılmış. Örgü hırka modelleri anlatımlı örnek için şema kullanacağız. Şemada verilen ölçüler cm ölçüleridir. Kullanacağınız ipe göre bu ölçülere göre örebilirsiniz. Reglan kol hırka yapımı için kullanacağımız şemayı görelim.

Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 7

Şemada uzun çizgiler trabzan. Ve aynı zamanda fıstıklar yapıyoruz bu modelde. Kanca şeklinde olanlar ise trabzanları önden batarak örüyoruz. Ve hırka bittiğinde şahane oluyor. Büyük fıstıklar hırkanın arka kısmına uzun şerit halinde yerleştirilmiş. Örneği istediğiniz sıklıkta hırkanın istediğiniz yerine yerleştirebilirsiniz.

Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 8

Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı 9

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/mamalucha/post402527295/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler