Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kısa Kollu Hırka Nasıl Örülür?

Örgü modellerinden çok hoş yeni bir modelin anlatımını hazırladık. Yakadan başlama örgü modellerinden kısa kollu hırka modeli. Kısa kollu hırka nasıl örülür detaylarıyla videoda anlatımı var. Takip ederek her bedene göre rahatlıkla örebiliriz. Kol kısımlarında desen uygulaması yapıyoruz. Diğer kısımları trabzanlarla düz örgü olarak örüyoruz. Yine hırkada kol boyunu uzatarak uzun kollu hırkalar olarak da örebilirsiniz. Hırkanın kol kısımlarında bulunan tığ işi örnekleri farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Örgü yelek modellerinde, etol şal modellerinde kullanılabilir. Çok hoş olur. Düğmeli örgü hırka yapılışı kısa örgü hırkalardan. Elbiseyle, pantolonla ve etekle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Az önce desen uygulamasını sadece kol kısımlarında uyguluyoruz demiştik. İsterseniz tüm hırkayı örnekli olarak tamamlayabilirsiniz. Bu modeli örgü roba modelleri olarak örüp altına kumaşlar ekleyebilirsiniz. Üstü örgü altı kumaş elbise modelleri olarak da tasarlanabilir. Ajurlu örgü hırka modelleri anlatımlı tarife geçiyoruz.

Kolay Örgü Hırka Yapımı

Tığ işi örgülerle muhteşem bir hırka tarifi daha hazırladık. Kol boyunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bugün kısa kollu olarak örüyoruz. Pamuklu iplerle mevsimlik hırkalar, yazlık hırkalar olarak örebilirsiniz. Hırkada sadece kol kısmında desen uygulaması yapıyoruz. Yakadan başlıyoruz. Videonun baş kısımlarında hırkada kullanacağımız örneğin şeması, hırkaların ölçüleri verilmekte. % 100 pamuklu iplik kullanarak örüyoruz.

Kısa Kollu Hırka Nasıl Örülür?

,Kısa Kollu Hırka Nasıl Örülür? 1

Uzun kollu, kısa kollu olarak örebiliriz. Örgü bolero modelleri, crop hırka modelleri olarak örebiliriz. Şimdi kısa kollu hırka nasıl örülür izleyelim.

 

Kaynak : https://blog.naver.com/ryuis2005/222771073476

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler