Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Hırka Modelleri Bayan

Aynı motif 3 farklı renk uygulaması. Çok güzel bir model. Daha önce birkaç kez sanırım söylemiştik. Bebek battaniyesinde beğendiğimiz motifi hırka modellerinde de kullanabiliriz. Hırkada kullandığımız örneğin tarifini sizlere videolu güneş ışığı bebek battaniyesi yapılışında bahsetmiştik. Bu motifte tıpkı hanım dilendi bey beğendi motifi gibi hırka modellerine, battaniye modellerine çok yakışıyor. Hırka modellerinde de istediğiniz renk kombinasyonları ile örebilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje. Renk renk motifli bir hırka örebilirsiniz kendinize. Aynı örnekle motifli yelek nasıl yapılır bahsetmiştik. Bu güzel motiften yelek modelleri de örebilirsiniz. Kenarına püsküller ekleyebilirsiniz. Çocuklarınız içinde bu motiften hırkalar, yelekler örebilirsiniz. Örgü hırka modelleri bayanlar için olan örnekte sizlere burada motifin yapılışından bahsetmeyeceğiz. Biraz önce link vermiştik tarifine oradan ulaşabilirsiniz. Motiflerin burada sizlere nasıl eklenerek hırka oluşturulduğundan bahsedeceğiz.

Kare Motifli Hırka Yapımı

Battaniyede, şalda kullandığımız örnekleri hırkalarda, yeleklerde de kullanıyoruz. Pamuklu ipler, yünlü akrilik iplerle örebilirsiniz hırkayı. Hırka için istediğiniz bedende örebilirsiniz. Mesela S/ M beden için göğüs çevresi 122, uzunluk 91.5, cm. Sırası ile ise L- XL için 132, 99 cm.  XXL-3XL için ise 142, 106.5 cm. İplik olarak ise % 100 akrilik bir iplik kullanılmış. Ve 5.5 mm tığ. 32 mm çapında 4 adet düğme de gerekli hırkamız için.

Şimdi hırkayı aşağıdaki şemada olduğu gibi motifleri birleştiriyoruz.

Örgü Hırka Modelleri Bayan 2

Motifleri birleştirdikten sonra kol, yaka ve ön kısımlarını trabzanlarla örüyoruz. Ön kısmı yaparken düğmelere ilik yapmayı unutmuyoruz. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Örgü Hırka Modelleri Bayan

Örgü Hırka Modelleri Bayan 1

Kaynak : http://prjaga.ru/vyazanie-dlya-zhenshchin/palto-kardigan-zhaket/palto-iz-motivov-kryuchkom

Benzer İçerikler
One thought on “Örgü Hırka Modelleri Bayan”
  1. hayriye karataş dedi ki:

    ne diyeyim epsi birbirinden güzel gözler bayram eder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler