Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Uzun Hırka Modelleri

Örgü uzun hırka ile devam edelim. Örmesi çok kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlar da örneği rahatlıkla çıkartabilirler ve örebilirler. Su taşı örgü modelinden oluşuyor hırkamız. Hırka modellerinde, yelek modellerinde de kullanabileceğiniz bir örnek. Kendi bedeninize uygun sayılarda ve istediğiniz her renk ile örebilirsiniz. Krem rengi ile harika olmuş bence. Dantel örneklerini andıran bir havası var. Örgü hırka modellerinde salaş hırka modellerini sevenler için süper bir örnek. Su taşı örneğini birçok örgümüzde özellikle dantellerde çok kullanıyoruz. Sadece su taşı ile yaptığımız bu hırkayı çok seveceksiniz. Kolay örgü hırka modelleri anlatımlı model için merserize ipler, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Hadi şimdi hep birlikte örgü uzun hırka modelleri tarifine geçelim.

Merserize Örgü Hırka Modelleri Yapılışı

Köşelerini püsküllerle süslediğimiz harika bir hırka. Örgü uzun hırka modelleri için 500 gr iplik kullanılmış.  % 30 akrilik, % 20 yün, % 50 tiftik özelliklerine sahip ipler kullanabilirsiniz. Tığ olarak 2 – 4 mm arası kullanabilirsiniz. Modelde verilen ölçüler 38 – 40 beden için uygundur. Zincir sayılarını ayarlayarak her beden için örebilirsiniz. Küçük kızlarınız ve genç kızlarınız içinde, kendiniz içinde.

Örgü Uzun Hırka Modelleri 1

Hırkayı çok gevşek ve kalın iplerle öreceğiz. Şema 1 e göre sırt kısmını örüyoruz. Boyun çizgisinden başlıyoruz ve alt etek ucuna doğru örüyoruz. 14. tura geldiğimizde önler ve arkalar birlikte örülecek. Şemada yeşil renkle gösterilmiş alanlar ön ve arkanın birleşim yerleridir. 9. sıradan başlayarak tüm aralık zincirleri 6 zincir olacaktır. 30 sıraya kadar ördükten sonra aradaki zincirleri 7 yapalım. 10 sıra ördükten sonra 8 zincire çıkaralım. Sırt uzunluğu 96 cm.

Şema 2 ye göre ön yarının 1 tanesini ördük. Diğer yarıyı ise simetrik olarak örüyoruz. Şema 3. te kollar olacak. Kolları fotoğraftaki gibi dikelim. Püskülleri ekleyip hırkayı bitirelim. Ve keyifle giyelim.

Örgü Uzun Hırka Modelleri 2

Örgü Uzun Hırka Modelleri

Kaynak : https://vsesviazano.blogspot.com/2016/08/blog-post_8.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler