Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Origami Tığ İşi Hırka Yapılışı

Hırka modellerinden çok güzel bir örnek daha. Origami tığ işi hırka yapılışı hazırladık. Rengi ile modeli ile çok hoş bir hırka. Genç kızlar çok sevecek, çok beğenecek. Ölçüleri ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Büyükler için örgü hırka modelleri örebilirsiniz. Çok güzel tığ veya şişlerle ördüğümüz hırka modellerimiz var. Büyükler için örgü hırka mandalina modeli çok şık çok değişik ve yeni modellerden. Kolay örgü hırka yapımı ise salaş örgü hırka modellerini sevenler için kürk iplerle sakallı iplerle süslediğimiz bir hırka. Altıgen hırka modeli yapılışı spor hırkalardan. Her renk düzeni ile örebilirsiniz. Origami tığ işi hırka yapılışı 2 parça örülüyor ve kağıt katlama sanatında olduğu gibi katlanarak birleştiriliyor. Hadi şimdi nasıl örüldüğüne geçelim.

Origami Hırka Nasıl Örülür?

Çok güzel çok şık kolay bir hırka. Origami tığ işi hırka yapılışı için beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Elinizin sıkılık gevşekliği, kullanılan ip kalınlığı, tığ alış şekli gibi birçok faktörden örgülerimizin ilmek sayıları değişiklik gösteriyor. İlmek hesaplarınızı ayarlarken bunu dikkate alarak devam edebilirsiniz. Origami hırka yapılışı için şemayı inceleyerek başlayalım.

Origami Tığ İşi Hırka Yapılışı

2 parça örüyoruz. Daha sonra hırkamızı şemadaki gibi dikiyoruz. Origami hırkamız ortaya çıkıyor. Şemada + sık iğne, daire zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. Yatık C ise arka ilmeklere batarak örme anlamına geliyor. XS, S, M beden için 71 – 96,5 cm örüyoruz. L, XL, 2XL için ise 101,5- 122 cm örüyoruz. 3-4-5 Xl için ise 137 – 157,5 cm örüyoruz. 100 gramlık ( iplerin uzunluğu 109 m ) iplerden az önce verdiğimiz bedenlere göre sırasıyla 8, 10, 12 adet ip yeterli olacak. 6,5 mm tığ ile örülüyor.

Hırkamızın son halini görelim. Origami tığ işi hırka çok güzel görünüyor. Parçaları birleştirdikten sonra alt kısım ve yaka kısım için, kollar için tığ işi lastik örmeyi unutmuyoruz.

Origami Tığ İşi Hırka Yapılışı 1

Origami Tığ İşi Hırka Yapılışı 2

Origami Tığ İşi Hırka Yapılışı 4

Origami Tığ İşi Hırka Yapılışı 3

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-origami-crochet-cardigan/BRC0129-008192M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler