Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı

El örgü hırka modellerinden güzel bir örnek ile devam ediyoruz. Top fıstıklı bebek yeleği yapılışı paylaşmıştık daha önce. Şimdi ise aynı örneği kollarda uygulayarak güzel bir hırka örüyoruz. İlmek sayılarını ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Top fıstık örneğinin yapılışına az önce verdiğimiz linkten ulaşabilirsiniz. Ve dilediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Bebek örgülerinde, yetişkin örgülerinde çok güzel duracak bir örnek. Örgü modellerinde hırkada kol kısımlarında örneği kullanıyoruz. İsterseniz ön kısımlara da ekleyebilirsiniz. Bebek örgü modellerinde yelek olarak hırka olarak ördüğünüzde çok severek yapacağınız modellerden olacak. Patik modellerinde de kullanılabilir. Erkek bebek örgü modelleri olarak da uygulanabilecek bir örnek. Modeli daha önce örgü bebek yelek modellerinde görmüştük. Yetişkinler için ördüğümüz örgülerde de çok güzel duruyor. İsterseniz hemen top fıstık örgü hırka yapılışı detaylarına geçelim.

Top Fıstık Hırka Nasıl Örülür?

Ahududu hırka yapılışı paylaşmıştık daha önce. Aynı şekilde örebileceğiniz kollarda ise farklı şiş örgü örneklerini uygulayabileceğiniz bir örnek. Top fıstık örgü hırka yapılışı daha önce bebek yeleğinde kullandığımız bir örnekti. Şemalı anlatımla hazırladık top fıstık örneğini. Yine en altta ahududu hırka yapılışının videosunu bulacaksınız.

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 12

Top fıstık örneğinin yapılışına üst kısımda verdiğimiz linkten ulaşabilirsiniz. Diğer kısımlar ise düz örgü ve ters örgüden oluşuyor. Hırkanın üzerine boncuk işlemeler, el nakışları, kanaviçeler, örgü aplikeler de yapabilirsiniz. Modelde boncuk işleme yapılmış omuz kısımlarına. Şimdi top fıstık örgü hırka yapılışını yakından inceleyelim.

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 13

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 9

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 2

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 3

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 5

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 8

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 11

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 4

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 6

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 7

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 14

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 1

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 10

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı 15

Top Fıstık Örgü Hırka Yapılışı

Ahududu hırka yapılışına videodan ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8756

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler