Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Merserize Örgü Hırka Modelleri Yapılışı

El örgüsü bayan hırka modelleri ve yapılışında çok güzel bir model hazırladık. Tarifini sizlere şemalı olarak hazırladık. Daha önce aynı modelden bebek battaniyesi yapmıştık. Şimdi ise merserize örgü hırka modelleri yapılışı yapıyoruz. Şahane bir örnek. Tığ işi örgü modelleri ile yapılmış bir model. Havalar ısınmıştı ama şuan itibari ile Ankara’ya şiddetli bir yağmur yağıyor. Sel olmak üzere. Yinede havaların ısındığını düşünerek kışlık örgülere ara verip yazlık örgü modelleri ile modellerimize devam ediyoruz. Merserize iplerle, pamuklu iplerle örebilceğiniz kolay bir hırka yapılışı hazırladık. Kışlık örgüler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bugünkü konumuz mevsimlik örgüler. Mevsimlik olarak 5 parça hırka yapılışını deneyebilirsiniz. Çok güzel bir model. Motifler örüp birleştiriyoruz motifleri ve ortaya 5 parçalı hırka çıkıyor. Hırka modellerinin en yeni, ilk defa bizde göreceğiniz modellerini bizde görebilirsiniz. Ahududu hırka modeli mevsimlik olarak kullanabileceğiniz modellerden. Şahane bir örnek. Daha fazla model anlatımı için bir tık yeter. Sırada merserize örgü hırka modelleri yapılışı var.

Yazlık Hırka Modelleri

Çiçeği andıran bir şema ile çok şık merserize örgü hırka modelleri yapılışı yapıyoruz. Zincir sayısını bedeninize göre ayarlayarak ve şemayı takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Ön kenar kısımlarında çok şık bir kenar oyası uyguluyoruz. İsterseniz bir kuşak ile belden bağlayabilirsiniz. Şiş örgü ile örebilirsiniz kuşağı. Belli bir genişlikte şişe ilmek atıp mesela 10 – 20 gibi, sonra bu ilmekleri uzun bir şerit halinde örerek kemer haline dönüştürebilirsiniz. Şimdi sizlere yeleğin motif şemasını ve nasıl bir şekilde örebileceğinizi vermek istiyorum.

Merserize Örgü Hırka Modelleri Yapılışı 1

Merserize Örgü Hırka Modelleri Yapılışı 2

Merserize Örgü Hırka Modelleri Yapılışı 3

Şemada nokta zinciri uzun çizgi ise trabzanı temsil ediyor. Yeleğin zincir sayılarını 13 ve katları +3 zincir çekerek belirleyebilirsiniz. Yeleğimiz bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir.

Merserize Örgü Hırka Modelleri Yapılışı

Kaynak : https://crochetclub.net/blog/seryj-vyazanyj-zhaket/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Merserize Örgü Hırka Modelleri Yapılışı”
  1. Feriha dedi ki:

    Sis ile orulen merserize hirkamodeli snlatimli varmi ben bulsmadim

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Hırka modelleri anlatımlarına buradan ulaşabilirsiniz. https://mimuu.com/orgu-modelleri/hirka-modelleri/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler