Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Alize Simli İple Baklava Dilim Hırka

Şahane bir hırka daha. Bugün alize simli iple baklava dilimi hırka örüyoruz. Hırkamızda pirinç örgüyü de kullanıyoruz. Çıtı pıtı bir örnek. Kalın iplerle, ince iplerle, erkek örgülerinde, bebek örgülerinde, yetişkin örgülerinde, bayan örgülerinde çok kullandığımız her modele çok yakışan bir örnek. Pirinç örgü hırka modelleri severek örülen çok tercih edilen örgülerden. Şiş örgü örneklerinin en çok tercih edilen kolay örgülerinden. 2 tur tekrarından oluşuyor diyebiliriz. Pirinç örgüyü süveter, battaniye, şal, pirinç örgü düğmeli boyunluk yapılışı gibi daha sayamadığımız birçok modelde kullanabilirsiniz. Mesela erkek örgü hırka modelleri ve açıklamalı yapılışında pirinç örneği kullanılıyor. 1 düz 1 ters arka sıraya geçildiğinde ise 1 ters 1 düz örülerek örnek kuruluyor. Şimdi alize hırka yapımı için detaylara geçelim.

Simli İpten Hırka Nasıl Örülür?

Alize simli iple veya düz iple 2 kat yapılarak örülen muhteşem bir hırka. İnce çıtı pıtı çok güzel duran pirinç örgü örneğiyle hırkayı örüyoruz. Ve ajurlar ekleyerek baklava dilimi görüntüsünü veriyoruz. Daha farklı, orta kalınlıkta iplerle de örülebilir. Örnek çok güzel örgü yelek modelleri, bebek battaniyesi şahane olmaz mı.

Yeleğe 49 ilmek ile önleri başlıyoruz. Arkayı 85 ilmek ile başlıyoruz. Kollar 50 ilmek ile başlanıyor. İlmek sayısını kendi bedeninize göre ayarlayarak örebilirsiniz. 38 beden için 4 yumak gitmiş. 2 kat yapılarak örülüyor. 2 kat olduğu için 5 mm şişle örülüyor.

Alize Simli İple Baklava Dilim Hırka

Alize simli iple baklava dilimi hırka bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Şimdi anlatımını videodan izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler