Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düğmeli Bebek Hırkası Yapılışı

Bebek hırkalarından sizlere birçok yaşa göre uyarlayarak öreceğiniz güzel bir hırka tarifi hazırladık. Düğmeli bebek hırkası yapılışı şemalı bir model. Haraşo örgü modeli ile örüyoruz ve yakadan başlama örgü modellerinden. Kol kısımlarında artırmaları yaparak çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Sizlere burada yine şişe ilmek nasıl atılır ondanda videolu olarak bahsedeceğiz. Düz örgü, ters örgü nasıl yapılır videolu olarak bulabilirsiniz. Haraşo örgüyü ben hep düz örerek yapıyorum. Hep ters örerek yapan arkadaşlarımız da var. Sizlere nasıl kolay geliyorsa, gözünüze nasıl güzel gözüküyorsa o şekilde örebilirsiniz. Kız çocukları için örgüler paylaşmıştık. Tığ ile ördüğümüz düğmeli hırkalardan. Erkek çocukları içinde örebilirsiniz. Yandan düğmeli çocuk hırka modeli nasıl yapılır yine önceden paylaştığımız tarifler arasında. Her renkle uygulama yapıldığında çok güzel duruyor. Kız bebekler içinde erkek bebekler içinde keyifle örebilirsiniz. Boyundan başlamalı bebek hırkası için isterseniz farklı örgü örneklerini de kullanabilirsiniz. Şiş ve tığ bir arada kullanabilirsiniz. Hazırsanız düğmeli bebek hırkası yapılışına geçelim.

Erkek Bebek Ceket Örgü Modelleri Yapılışı

Erkek bebek ceket örgü modelleri yapılışı dedik ama siz kız bebeklerinize de uyarlayarak örebilirsiniz. Hırka çok güzel. Üstelik örmesi kolay. Düğmeli bebek hırkası yapılışına takım birde şapka öreceğiz. Örgü bebek patikleri ve yapılışları ile hırkayı tamamlayabilirsiniz. Eminim patiklerle de çok güzel olacak.

Düğmeli Bebek Hırkası Yapılışı

Bebek hırkalarında ölçülere değinelim biraz. Verilen ölçüler göğüs ölçüleri. Yenidoğan bebekler için 37 cm, 3 aylık bebek için 40,65 cm, 6 – 12 aylık bebek için 43 cm. Birde bitmiş göğüs ölçüsü yenidoğan bebek 44,5 cm, 3 aylık bebek 43 cm, 6- 9 aylık bebek için 48 cm oluyor. Ölçü yukarıdaki gibi ayarlayarak örebilirsiniz. 4 mm şişlerle uyacak ipler kullanabilirsiniz. Kaynak kısmındaki linkten de detaylı yapılışına ulaşabilirsiniz.

Şimdi şişe ilmek nasıl atılır, düz ve ters örgü yapılışını izleyelim.

Hırkanın bitmiş halini görelim şimdi. Çok güzel oldu. Hırkanın düğme patlarını daha sonra ilmek alıp örerek 3 -4 sıra haraşo örerek yapıyoruz.

Düğmeli Bebek Hırkası Yapılışı 1

Düğmeli Bebek Hırkası Yapılışı 2

Düğmeli Bebek Hırkası Yapılışı 3

Düğmeli Bebek Hırkası Yapılışı 4

Düğmeli Bebek Hırkası Yapılışı 5

Düğmeli Bebek Hırkası Yapılışı 6

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-knit-baby-jacket-set/BRK0233-002246M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler