Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üniforma Örgü Hırka Yapılışı

Değişik örgü modelleri arayanlar için üniforma örgü hırka yapılışı hazırladık. Kolay bir model. Kızlarınız için, oğullarınız için örebilirsiniz bu örgü hırka modellerini. Kalın iple örgü modellerinden. Sanki ince iple örülse daha güzel olur gibi geliyor bana. Geçtiğimiz günlerde kalın iple düğmeli hırka yapılışından bahsetmiştik. Kalın ipler örgüde çok çabuk ilerliyor. Çabuk bitiyor. Kısa sürede örgülerinizi bitirebilirsiniz. Bebek hırkalarında sizlere en yeni modelleri, daha önce görmediğiniz modelleri anlatımları ile birlikte vermeye çalışıyoruz. Bazı modellerin yapılışı olmuyor. Veya şemalı olarak veriliyor. Sizlere , örgü severlere fikir vermesi açısından yinede bu  modelleri paylaşıyoruz. Erkek çocuk kazak örgü modelleri ve yapılışlarında kullandığımız model böyle bir model. Şemalı bir örnek. Şimdi paylaşacağımız modelde şemalı. Kollarında, önünde ve arkasında bildiğimiz örnekler var. Desenler farklı şekilde yerleştirildiği için üniforma örgü hırka yapılışı gibi duruyor. Ve düğme olarak örgü düğme yapımı kullanıyoruz. Sizde üniforma örgü hırka yapılışında olduğu gibi birçok örgünüzde örgü düğmeleri kullanabilirsiniz.

Üniforma Örgü Hırka Nasıl Yapılır?

Yepyeni bir bebek örgü modellerinden hırka yapılışı. Yapılışı şemalı olarak verilmiş. Örgü bilen arkadaşlarımız şemadan veya resimden bakarak hemen yapacaklardır. Yapılışı düz örgü, ters örgü ve pirinç örgüden oluşuyor. Hepsi bildiğimiz modeller ve yapılışını daha önce verdiğimiz tarifler. Bir araya gelerek ve farklı şekillerde yerleşerek örgüye üniforma örgü hırka yapılışını oluşturmuş. Şimdi şemasını vereyim.

 Üniforma Örgü Hırka Yapılışı 6

İstediğiniz yaş grubuna göre ilmek sayılarını ve kullanacağınız ipe göre ilmek sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz. Ve model örüldüğünde şahane oluyor. Kızlarınız , oğullarınız bu hırkaya bayılacaklar.

Üniforma Örgü Hırka Yapılışı 2

Üniforma Örgü Hırka Yapılışı 5

Üniforma Örgü Hırka Yapılışı 10

Üniforma Örgü Hırka Yapılışı 4

Üniforma Örgü Hırka Yapılışı 9

Üniforma Örgü Hırka Yapılışı 7

Üniforma Örgü Hırka Yapılışı 3

Üniforma Örgü Hırka Yapılışı 8

Üniforma Örgü Hırka Yapılışı

Üniforma Örgü Hırka Yapılışı 1

Kaynak : http://m.bianzhirensheng.com/a/25714.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler