Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü İncili Hırka Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden çok şık bir örnek daha. Kenar kısmını istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Biz incilerle süsleyerek örgü incili hırka yapılışı ördük. Püsküller yapabilirsiniz. Farklı boncuklar, pullar dikebilirsiniz. Kanaviçeler işleyebilirsiniz. El nakışı modelleri işleyebilirsiniz. Tığ ile kenar oyası modelleri örebilirsiniz. Renkli ve çeşitli boylardaki incilerle çok güzel duran bir örnek. Zincir sayılarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Bebek hırkaları olarak, genç kızlar için, kendiniz için örebilirsiniz. Boncuklu hırkalardan daha önce ördüğümüz incili yakadan başlama hırka yapılışı da bebekler için çok güzel bir örnek. Ahududu bebek hırkası yapılışı da şahane oluyor. Ben kızım için kırmızı renkli örmüştüm. Sizde daha farklı hırkalar tasarlayarak örebilirsiniz. İşte örgü incili hırka yapılışı.

İncili Hırka Nasıl Örülür?

Şemalarla anlatımını paylaştığımız bir hırka. Örgü incili hırka yapılışı kenar kısımlarına incileri dikerek modernleştirdiğimiz bir model. Tığ ile herhangi bir örgü örneğini örüp kenarına bu modelde olduğu gibi incileri dikerek süsleyebilirsiniz. V trabzanlardan, kafeslerden hırkalar örebilirsiniz. Yelek modellerinde de bu süslemeyi kullanabilirsiniz. Şimdi önce örgü incili hırka yapılışının şemalarını inceleyelim.

Örgü İncili Hırka Yapılışı 7

Örgü İncili Hırka Yapılışı 9

Örgü İncili Hırka Yapılışı 8

Kol şeması en altta ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Kırmızı hat üzerinden takip ederek kesmeleri, artırmaları o şekilde yapabilirsiniz. Örnek aynı yere 1 sık iğne 2 trabzan yapılarak oluşturulmuş. İstediğimiz uzunlukta zincir çekiyoruz ve hemen üzerine örneği kurarak hırkanın parçalarını örmeye başlıyoruz. Tüm parçaları dikerek birleştirdikten sonra kenar hatlarına inciler dikiyoruz. Cep bordürürün üzerine de inciler dikiyoruz.

Örgü İncili Hırka Yapılışı 11

Örgü İncili Hırka Yapılışı 6

Örgü İncili Hırka Yapılışı

Örgü İncili Hırka Yapılışı 5

Örgü İncili Hırka Yapılışı 4

Örgü İncili Hırka Yapılışı 2

Örgü İncili Hırka Yapılışı 1

Örgü İncili Hırka Yapılışı 3

Örgü İncili Hırka Yapılışı 10

Örgü İncili Hırka Yapılışı 12

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/1036

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler